logo

logoWYMAGANIA EGZAMINACYJNE

loga

KONTAKT

Piotr Witkowski
tel. 608 728 982
piotrwitkowski59@gmail.com

Michał Żuchelkowski
tel. 660 588 878
michal.zuchelkowski@gmail.com

ZAGŁOSUJ NA STRONĘ !

Sztuki Walki

SKLEP BOKKEN - akcesoria do sztuk walki
AKTUALNOŚCI / ROK: 2018 / 2017 / 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011 / 2010 / 2009 / 2008 / 2007


Nasi z medalami Pucharu Polski Ju Jitsu!
Artykuł dodany 26 Listopad 2018 przez Piotr Witkowski
W dniu 20 października w Świebodzinie odbyły się zawody pod szyldem Federacji Sztuk Walki IMAF Polska - Otwarty Puchar Polski w Ju Jitsu. W zawodach tych z sukcesami brali udział również nasi zawodnicy z sekcji Ju Jitsu Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate oraz z Osiedlowego Domu Kultury KSM „Rondo”.

Zawodnicy „Ronda” w kategorii kadetów zdobyli:
Damian Kuźmiński: I m. grappling do 87 kg, II m. Sport Ju Jitsu waga ciężka;
Konrad Wiktorowicz: I m. grappling do 75 kg, II m. Ju Jitsu Mixed Kumite waga średnia;
Kacper Kacprzak: I m. grappling do 70 kg, III m. Ju Jitsu Mixed Kumite waga średnia;
Łukasz Wysocki: II m. Ju Jitsu Mixed Kimite waga lekka, III m. w grappling do 65 kg;
Kacper Szymborski: III m. grappling do 70 kg;
Mikołaj Rzyski: III m. grappling do 50 kg;

Nasz najmłodszy zawodnik Jakub Królik startujący w kategorii dzieci 10-12 lat zajął drugą lokatę w konkurencji Grappling. Z kolei nasz najstarszy zawodnik, a także najstarszy zawodnik zawodów Marian Waszak zdobył brązowy medal w konkurencji Ju Jitsu Mixed Kumite waga średnia. Startując w trzech konkurencjach stoczył bardzo ładne technicznie pojedynki z młodszymi przeciwnikami i tylko odnowiona kontuzja nie pozwoliła mu na jeszcze lepszy rezultat w dwóch kolejnych konkurencjach. W Ju Jitsu Mixed Kumite waga ciężka był czwarty, w Sport Ju Jitsu został sklasyfikowany na pozycji 5-6.

Medalowe lokaty zajęli również zawodnicy z sekcji IKSK Ju Jitsu:
Robert Głowacki: I m. w Sport Ju Jitsu kadetów, II m. w Ju Jitsu Mixed Kumite kadetów
Dominik Boła: I m. w Ju Jitsu Mixed Kumite seniorów waga ciężka, II m. w Ju Jitsu Mixed Kumite waga średnia
Dominik Leszkiewicz: I m. w Ju Jitsu Mixed Kumite seniorów waga średnia

Do zawodów naszych zawodników przygotowywali Piotr Witkowski, Jacek Pieczonka, Marian Waszak oraz Michał Żuchelkowski. Udział naszych zawodników był częściowo wspierany przez Miasto Inowrocław.

    
 


Rondo w 2018 roku
Artykuł dodany 27 Sierpień 2018 przez Piotr Witkowski
Minął kolejny sezon treningowy, który dla sekcji Rondo był bardzo pomyślny. Grupy treningowe utrzymały swoją liczebność a realizacja programu ukierunkowanego na Kenjutsu, Ju Jitsu i Kobudo daje efekty w postaci wszechstronnego rozwoju ruchowego oraz podnoszeniu umiejętności specjalistycznych w tych sztukach walki. Potwierdzeniem tego mogą być wyniki sportowe grupy zawodniczej, a także wyniki egzaminów na stopnie uczniowskie kyu młodszej grupy ćwiczebnej.

W pierwszym półroczu 2018 nasi zawodnicy mogli się sprawdzić podczas Pucharu Polski IMAF w Kenjutsu i Kobudo. Zawody te odbyły się 7 kwietnia 2018 roku w Nowej Słupi. Zawodnicy Ronda startując w skromnym ilościowo składzie (w porównaniu do innych Klubów) w klasyfikacji medalowej zajęli szóstą lokatę na dziesięć sklasyfikowanych zespołów, zdobywając dwa złote, osiem srebrnych i cztery brązowe medale:

SPORT KENJUTSU
Młodzik 10-12lat II miejsce KŁÓSKOWICZ Stanisław
Młodzik +150cm III miejsce PRZYMUSZEWSKI Jakub
Kadeci 13-15 lat +160cm II miejsce RZYSKI Mikołaj
Kadeci 13-15 lat +170cm I miejsce KACPRZAK Kacper, II miejsce DROGOWSKI Mateusz
Senior 17 + II miejsce BOŁA Dominik
Senior 40+ II miejsce WASZAK Marian

KATA KENJUTSU
Do 19 lat I miejsce RZYSKI Mikołaj
Mistrzowie III miejsce PIECZONKA Jacek

NIHON KOBUDO
Kata drużynowe do 13 lat
II miejsce RZYSKI Mikołaj, DROGOWSKI Mateusz, CHOMIUK Szymon
Kata indywidualne
Młodzicy 10-12 lat III miejsce KRÓLIK Jakub
Kadeci 13-15 lat II miejsce Drogowski Mateusz

FORMY WŁASNE Z BRONIĄ
Kadet 13-15 lat II miejsce DROGOWSKI Mateusz, III miejsce CHOMIUK Szymon

Odskocznią od zawodów sportowych były Konsultacje Sztuk Walki IMAF Polska. To centralne szkolenie prowadzone jest z myślą o podnoszeniu kwalifikacji mistrzowskich, instruktorskich i sędziowskich przez członków naszej Federacji, w każdej ze sztuk walki obecnych na naszych dojo, a prowadzą je najbardziej doświadczeni trenerzy z całej Polski.

W pierwszy weekend maja odbyła się VII edycja tej imprezy, po raz pierwszy na ziemi lubuskiej, w miejscowości Kołatka nieopodal Krosna Odrzańskiego. Przez trzy dni uczestnicy Konsultacji brali udział w treningach karate, ju jitsu sportowego i samoobrony, kenjutsu, iaido i kobudo. W szkoleniu tym wzięła również udział grupa inowrocławskiego Ronda i sekcji Ju Jitsu IKSK. Cele szkoleniowe zrealizowano w całości, oprócz tego mogliśmy integrować nasze środowisko podczas wieczornych spotkań i grillowania, a dobrej atmosferze sprzyjała idealna pogoda.

Najbardziej wyczekiwanym momentem każdych Konsultacji są doroczne centralne egzaminy na stopnie mistrzowskie DAN. W tym roku zgromadziły one rekordową liczbę 25 osób! Wśród nich także trzech inowrocławian: na stopień 1 Dan Ju Jitsu zdali Marian Waszak i Dominik Boła a na stopień 2 Dan w Karate Shotokan sensei Michał Paczkowski, obecnie trenujący w sekcji Ju Jitsu IKSK. W kursie sędziowskim Sport Kenjutsu uczestniczył sensei Jacek Pieczonka zdobywając kwalifikacje sędziego klubowego.

Zwieńczeniem treningów był Turniej Kenjutsu i Kobudo, gdzie sprawdzić można było nowo nabyte umiejętności. Mikołaj Rzyski zwyciężył konkurencję Kenjutsu kadetów + 160 cm. Kolejni zawodnicy Ronda i IKSK zdominowali dwie następne konkurencje Sport Kenjutsu w kolejności: 170cm+ 1. Dominik Boła, 2. Konrad Wiktorowicz, 3. Mateusz Drogowski
180cm+ 1. Wiktor Burdziuk, 2. Damian Kuźmiński, 3. Kacper Kacprzak.

Zwieńczeniem pierwszego półrocza były egzaminy na stopnie uczniowskie KYU. Do egzaminu Kenjutsu przystąpiło 17 osób, 15 osób spróbowało swych sił także w ju jitsu . Tradycyjnie też starsi uczestnicy zajęć Kenjutsu wzięli udział w sesji tamashigiri - cięciu ostrym mieczem mat ryżowych i innych przedmiotów (tym razem były to łodygi kukurydzy).

Kolejna impreza Federacji z udziałem zawodników Ronda to tygodniowy obóz sportowy w Dźwirzynie. Czas tam spędzony wykorzystano w większości na zajęcia rekreacyjne w terenie, na plaży oraz poznawanie nowych technik Ju Jitsu. Odbył się też kolejny mini turniej Kenjutsu, w którym nasi zawodnicy zajęli czołowe lokaty.

Teraz, wraz z rozpoczęciem nowego sezonu rozpoczynamy przygotowania do Pucharu Polski IMAF w Ju Jitsu, który odbędzie się w Świebodzinie już 20 października.