logo

logoWYMAGANIA EGZAMINACYJNE

loga

KONTAKT

Piotr Witkowski
tel. 608 728 982
piotrwitkowski59@gmail.com

Michał Żuchelkowski
tel. 660 588 878
michal.zuchelkowski@gmail.com

ZAGŁOSUJ NA STRONĘ !

Sztuki Walki

SKLEP BOKKEN - akcesoria do sztuk walki
AKTUALNOŚCI / ROK: 2018 / 2017 / 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011 / 2010 / 2009 / 2008 / 2007


Treningi, zawody i sukcesy naszych zawodników
Artykuł dodany 31 Październik 2017 przez Piotr Witkowski
Sezon jesienno-zimowy w sekcjach sztuk walki w pełni. Co bardzo cieszy do istniejących grup wciąż dołączają nowe osoby, a zawodnicy trenujący nieco dłużej już od początku sezonu walczą w zawodach różnej rangi, w tym na najwyższym amatorskim, ale europejskim poziomie!

W ostatni weekend września odbył się we Lwowie (Ukraina) Puchar Galicji w sztukach walki. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy Myrotvorets Lviv. Na wyprawę do Lwowa pojechali reprezentanci czterech klubów Federacji IMAF, w tym reprezentanci Sekcji Sztuk Walki IMAF z Klubu „Rondo”. Seniorzy Jacek Pieczonka i Marian Waszak zajęli trzecie lokaty w silnie obsadzonych konkurencjach sztuk walki z bronią białą: sempai Jacek w Kata Kenjutsu, sempai Marian w Kata Kobudo i Sport Kenjutsu.

Tydzień później w Nowej Słupi odbyło się seminarium i Ogólnopolski Turniej Kobudo. Reprezentanci „Ronda” młodzicy Mateusz Drogowski i Szymon Chomiuk w swoich kategoriach zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Nasz faworyt w tej kategorii Mikołaj Rzyski, medalista Mistrzostw Polski IMAF niestety „spalił” swój start popełniając błąd dotknięcia bronią do parkietu, przez co ostatecznie uplasował się dopiero na piątej pozycji.

I największe wydarzenie roku dla naszych zawodników: w dniach 14-15 października inowrocławscy zawodnicy sztuk walki uczestniczyli w Mistrzostwach Europy Federacji IMAF-Europe, które odbyły się w Landgraaf (Holandia). Sobota była dniem zmagań w konkurencjach Karate Kata i Karate Kumite, gdzie swoje starty mieli zawodnicy Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate, zdobywając dziesięć medali, w tym dwa złote. W niedzielę rozgrywano konkurencje Ju Jitsu, Kenjutsu i Kobudo. Tego dnia na matę wyszli zawodnicy sekcji Ju Jitsu IKSK oraz Sekcji Sztuk Walki IMAF z Klubu „Rondo”:

  • Dominik Boła (senior) 1 miejsce w Sport Ju Jitsu, 2 miejsce w Jujutsu/Judo

  • Robert Głowacki (kadet) 1 miejsce Sport Ju Jitsu, 2 miejsce Jujutsu/Judo i 2 miejsce w Sport Kenjutsu

  • Marian Waszak (senior starszy) 1 miejsce w Kenjutsu, 3 miejsce Sport Ju Jitsu oraz 3 miejsce w Jujutsu/Judo

  • Mikołaj Rzyski (młodzik) 1 miejsce w Kenjutsu, 2 miejsce w konkurencji indywidualnej Kobudo

  • Mateusz Drogowski (młodzik) 3 miejsce w Kenjutsu i trzecie w Kobudo

  • Drużyna Kobudo w składzie: D. Boła, M. Rzyski i M. Waszak 2 miejsce


Nasi zawodnicy dzięki ostatnim sukcesom otrzymali zaproszenie do Ratusza, gdzie z rąk Prezydenta Miasta Inowrocławia Pana Ryszarda Brejzy otrzymali drobne upominki, gratulacje i pamiątkowe listy.

Pod koniec roku odbędą się jeszcze mikołajkowe zawody tzw. „pierwszego kroku” dla początkujących, w których z pewnością wystartujemy. Uwieńczeniem sezonu jesienno-zimowego będą natomiast egzaminy na wyższe stopnie wtajemniczenia. W dalszej perspektywie jest jeszcze oczywiście równie bogaty w wydarzenia sezon wiosenno-letni, dlatego zapraszamy do zapisów nowe osoby!

                    


Podsumowanie półrocza
Artykuł dodany 19 Lipiec 2017 przez Piotr Witkowski
Jak już wcześniej pisaliśmy nasi zawodnicy brali z dużym powodzeniem udział w zawodach i imprezach organizowanych przez Międzynarodową Federację Sztuk Walki IMAF Polska, zdobywając na zawodach pucharowych wiele medali; brali też udział w obozie zimowym, szkoleniach z trenerami Kadry IMAF, a w maju tradycyjnie w Konsultacjach Sztuk Walki, które w tym roku odbyły się w Rudkach u podnóża Gór Świętokrzyskich. Uwieńczeniem sezonu były czerwcowe starty w m. Nowe, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski IMAF.

Wyniki zawodników sekcji Ju Jitsu IKSK:
Sport Kenjutsu I m. Robert Głowacki (młodzik)
Semi Kontakt Kickboxing I m. Robert Głowacki (młodzik)
Fighting Ju Jitsu III m. Dominik Boła (junior)
Ju Jitsu Mixed Kumite III m. Wiktor Burdziuk (junior)
Semi Kontakt Kickboxing III m. Michał Paczkowski (senior)

Wyniki zawodników sekcji Rondo:
Sport Kenjutsu Im. D. Boła (junior), IIm. Igor Mianowany (kadet), IIIm. Mikołaj Rzyski (młodzik)
Nihon Kobudo II m. Mikołaj Rzyski (młodzik), III m. Igor Mianowany (kadet)
Ju Jitsu Mixed Kumite II m. Marian Waszak (senior).

W ten sposób zawodnicy sekcji Ju Jitsu IKSK uplasowali się na 6 miejscu rankingu IMAF w Polsce (wspólnie z zawodnikami sekcji karate IKSK), zaś sekcja Rondo zajęła 12 lokatę, co też jest dobrym wynikiem biorąc pod uwagę, że w szeregach Federacji mamy 24 Kluby. Na zakończenie sezonu odbyły się jeszcze egzaminy na wyższe stopni uczniowskie kyu w sekcji Rondo, a trenerzy P. Witkowski i M. Żuchelkowski z racji sprawowanych funkcji w IMAFPL wzięli udział Kongresie IMAF-Europe oraz Budo DAY, które tym razem odbyły się w połowie czerwca Hiszpanii. No i zupełnie odświętny charakter miał zorganizowany już po raz trzeci Tamashigiri Day, podczas którego dorośli uczestnicy treningów Kenjutsu brali udział w teście cięcia mat ze słomy ryżowej, co w dzisiejszych czasach jest realnym sposobem na sprawdzenie nauczonych technik miecza. Teraz krótka przerwa w treningach, ale jeszcze tego lata obóz sportowy IMAF w Jarosławcu, a z początkiem września zapraszamy do udziału w naszych treningach. Działania naszych sekcji wspiera Miasto Inowrocław.

  
  
  


Puchar Polski IMAF w Ju Jitsu, Złotoryja
Artykuł dodany 25 Kwiecień 2017 przez Piotr Witkowski
W minioną sobotę w dalekiej dla nas Złotoryi odbyły się zawody pn. Otwarty Puchar Polski w Ju Jitsu. Zawody organizowane były pod auspicjami IMAF Polska przez miejscowy klub i przy wsparciu lokalnych władz. Podczas zawodów rozegrano konkurencje Kata Ju Jitsu (prezentacja technik samoobrony w drużynach dwuosobowych) oraz Kumite (walki) w dwóch formułach: mixed i sport. W Pucharze wzięli udział reprezentanci dziewięciu Klubów, w tym Inowrocławianie z sekcji Ju Jitsu Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate i sekcji sztuk walki działającej w Klubie Rondo na osiedlu Rąbin. Występ naszych zawodników można ocenić jako dobry. Największy sukces odniósł Robert Głowacki z sekcji Ju Jitsu IKSK, zwyciężając swoją konkurencję. Niezły był debiut dwóch młodych zawodników K. Ograbka i J. Królika. Ciekawe pojedynki w kategorii senior stoczył też Marian Waszak, który był najstarszym zawodnikiem zawodów. Okazja do kolejnych walk będzie już na początku czerwca podczas Mistrzostw Polski IMAF, które odbędą się w Nowem n/Wisłą. Poniżej wyniki naszych zawodników:

GRAPPLING DZIECI, ROCZNIK 2008 (8 LAT) do 32 KG
II miejsce: Ksawery Ograbek Sekcja Rondo

GRAPPLING DZIECI, ROCZNIK 2008 ( 8-9 LAT) do 40 KG
II miejsce: Jakub Królik Sekcja Rondo

GRAPPLING DZIECI, ROCZNIK 2004-2005 ( 11-12 LAT) do 44 KG
I miejsce: Robert Głowacki IKSK s. Ju Jitsu

MIXED KUMITE JUNIOR 16-18 LAT do 70 KG
II miejsce: Dominik Boła IKSK s. Ju Jitsu

MIXED KUMITE SENIOR 19 +
III miejsce: Marian Waszak Sekcja Rondo

SPORT JU JITSU KADET 13-15 do 60 KG
II miejsce: Wiktor Burdziuk IKSK s. Ju Jitsu

SPORT JU JITSU JUNIOR 16-18 do 70 KG
II miejsce: Dominik Boła IKSK s. Ju Jitsu

SPORT JU JITSU SENIOR 19+ KG
II miejsce: Marian Waszak Sekcja Rondo

Trenerami zawodników są Michał Żuchelkowski i Piotr Witkowski.
Udział naszych zawodników w zawodach wsparło Miasto Inowrocław.Zawodnicy "Ronda" wrócili z tarczą
Artykuł dodany 20 Kwiecień 2017 przez Piotr Witkowski
W sobotę 08 kwietnia br. w Żninie odbyły się zawody pn. Puchar Polski w Kenjutsu i Kobudo. Ich organizatorami były Międzynarodowa Federacja Sztuk Walki IMAF Polska oraz Gakko Karate Łabiszyn, przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Żninie. Rozegrano 30 konkurencji w różnych kategoriach wiekowych i przedziałach wzrostowych (w konkurencji Kenjutsu), jak również z podziałem na płeć. W gronie 130 zawodników z dziewięciu ośrodków, pochodzących z różnych stron Polski znaleźli się również inowrocławianie. 13 zawodników wystawiła sekcja sportów i sztuk walki Rondo, jeden zawodnik reprezentował IKSK sekcję Ju Jitsu. Inowrocławianie wypadli bardzo dobrze w konkurencjach Kobudo (prezentacja form przy pomocy broni białej np. długi kij, pałka Tonfa) i Kata Kenjutsu (formy z mieczem) zdobywając czołowe lokaty:

Kobudo Kadet 13-15 lat chłopcy - III miejsce Rzyski Mikołaj
Kobudo Junior 16-18 lat chłopcy - III miejsce Mianowany Igor
Kobudo Senior 19+ - III miejsce Boła Dominik
Kobudo forma własna - III miejsce Pilarczyk Marek
Kata Kenjutsu Kadet 13-15 lat - I miejsce Rzyski Mikołaj, II miejsce Wysocki Łukasz
Kata Kenjutsu Junior 16-18 lat - II miejsce Mianowany Filip, III miejsce Mianowany Igor

Jeszcze lepiej nasi zawodnicy poradzili sobie w Sport Kenjutsu (walka kontaktowa z użyciem imitacji miecza japońskiego):

Sport Kenjutsu 6-9 lat 141-155 cm - I miejsce Kłóskowicz Stanisław
Sport Kenjutsu młodzik 10-12 lat 135-147 cm - II miejsce Kadów Jakub
Sport Kenjutsu Kadet 13-15 +150cm - III miejsce Rzyski Mikołaj
Sport Kenjutsu Junior 16-18 - I miejsce Mianowany Igor, II miejsce Mianowany Filip
Sport Kenjutsu Senior 19+ - I miejsce - Boła Dominik
Sport Kenjutsu Senior 40+ - I miejsce Pieczonka Jacek, II miejsce Waszak Marian, III miejsce Pilarczyk Marek

Jedyny zawodnik IKSK - Robert Głowacki stanął na trzecim stopniu podium w konkurencji Sport Kenjutsu Młodzik 10-12 lat 150-159 cm.

Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe Puchary, a za zajęte miejsca 1-3 zawodnicy otrzymali medale i dyplomy. Kolejnym etapem zmagań będą Mistrzostwa Polski w Sztukach Walki, które odbędą się w czerwcu w miejscowości Nowe n/Wisłą. Starty naszych zawodników są wspierane przez Miasto Inowrocław.

Jako szef Federacji, współorganizator, jak również sędzia zawodów cieszę się, że dyscypliny, które propagujemy stają się coraz popularniejsze. Z roku na rok przybywa ćwiczących w Klubach, startujących w zawodach, rośnie też poziom wyszkolenia. Przy okazji zapraszam chętnych do dołączenia do naszej grupy, która w Inowrocławiu Kenjutsu i Kobudo trenuje w Klubie osiedlowym KSM Rondo przy ul. Wojska Polskiego 5.Wznowienie treningów i zapisy uzupełniające
Artykuł dodany 31 Styczeń 2017 przez Piotr Witkowski
Sekcja Kenjutsu IMAF Polska działa w Klubie Rondo KSM przy ul. Wojska Polskiego 5 w Inowrocławiu już od czterech lat. Prowadzone są w niej nauki sportów i sztuk walki, w tym dwóch wiodących: szermierki japońskiej kenjutsu oraz walki wręcz ju jitsu. Obie te dyscypliny nauczane są pod kątem sportowym, pozwalającym na start w zawodach, oraz tradycyjnym, ukierunkowanym na naukę form i praktyczną samoobronę. Uzupełnieniem zajęć są ćwiczenia znane z karate oraz z wykorzystaniem broni białej (kije, pałki tonfa).

Ćwiczący w sekcji mają na swoim koncie znaczące sukcesy sportowe. Zdobywali najcenniejsze trofea Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy, a z tych ostatnich, rozgrywanych w Bośni i Hercegowinie przywieźli medale wywalczone w Kenjutsu i Kobudo.

Oprócz zajęć programowych i udziału w zawodach uczestniczymy w wydarzeniach organizowanych przez inne Kluby oraz Federację IMAF, w tym w zimowych i letnich obozach sportowych, zgrupowaniach i seminariach. Wraz z kończącymi się feriami zimowymi zapraszamy na wznowione zajęcia, będą też prowadzone zapisy uzupełniające do obu grup, a już w najbliższym czasie kolejne wyjazdy na krajowe imprezy. Nasze zajęcia w „Rondzie” odbywają się w poniedziałki i środy od godz. 18.00 (dzieci) i 19.15 (dorośli). Zapraszamy!