logo

logo

menu menu menu menu menu menu

menu menu menu menu

WYMAGANIA EGZAMINACYJNE

loga

KONTAKT

Piotr Witkowski
tel. 608 728 982
piotrwitkowski59@gmail.com

Michał Żuchelkowski
tel. 660 588 878
michal.zuchelkowski@gmail.com

ZAGŁOSUJ NA STRONĘ !

Sztuki Walki

SKLEP BOKKEN - akcesoria do sztuk walki
AKTUALNOŚCI / ROK: 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011 / 2010 / 2009 / 2008 / 2007


Podsumowanie drugiego półrocza 2016
Artykuł dodany 15 Grudzień 2016 przez Piotr Witkowski
W ostatnim czasie mniej było informacji medialnych na naszej stronie internetowej, nie znaczy to jednak, że w naszej działalności nastąpił zastój. Wręcz przeciwnie - po przerwie wakacyjnej miało miejsce wiele ważnych wydarzeń, w których uczestniczyli zawodnicy i trenerzy sekcji Kenjutsu „Rondo” oraz sekcji Ju Jitsu IKSK. Jeszcze w sierpniu odbył się obóz sztuk walki w Łazach, w którym uczestniczyli m.in. członkowie sekcji Rondo (a kolejny obóz, zimowy już za trzy tygodnie!). We wrześniu, wraz z rozpoczęciem nowego sezonu uczestniczyliśmy dwukrotnie w imprezach miejskich z programem pokazowym. Kolejne imprezy z udziałem naszych zawodników i trenerów to wrześniowy Kongres IMAF Europa oraz Budo Day (Świebodzin), październikowy Staż Kenjutsu i Kobudo we Lwowie, Staż i Kurs Sędziowski Kobudo w Nowej Słupi oraz najważniejsze wydarzenie tego roku - 26-27 listopad - udział w Mistrzostwach Europy IMAF, które odbyły się w dalekiej Banja Luka (Bośnia i Hercegowina). Z imprezy tej nasi zawodnicy wrócili z kilkoma medalami:

Wyniki w konkurencji Semi Contact Kickboxing:
1. Piotr Dominiczak - 3 miejsce w katergorii senior starszy
2. Dominik Boła - 3 miejsce w kategorii senior


Wyniki w konkurencji Kenjutsu:
1. Dominik Boła - 1 miejsce w kategorii senior
2. Piotr Dominiczak - 1 miejsce w kategorii senior starszy
3. Jacek Pieczonka - 3 miejsce w kategorii senior starszy

Wyniki w konkurencji Kobudo:
1. Jacek Pieczonka - 3 miejsce w kategorii senior starszy
2. Dominik Boła - 3 miejsce w kategorii senior
3. Dominik Boła - 3 miejsce w kategorii Kobudo Freestyle senior

Wyniki w Konkurencji Sport Ju Jitsu:
1. Dominik Boła - 1 miejsce w kategorii wagowej – 70 kg

Ostatnie imprezy tego półrocza to udział w organizowanym przez IKSK inowrocławskim Mikołajkowym Turnieju Sztuk Walki oraz przedświąteczny egzamin Kenjutsu. Turniej Mikołajkowy był dla większości naszych początkujących najmłodszych zawodników pierwszym kontaktem z rywalizacją sportową, a starty te miały miejsce w konkurencjach Sport Kenjutsu i Grappling. Zwłaszcza Kenjutsu z uwagi na bardzo liczną obsadę oraz zróżnicowany staż treningowy zawodników okazało się bardzo trudną konkurencją do zwyciężenia. Ostatecznie na podium Kenjutsu stanęli: Dominik Boła 1m. wśród juniorów i Stanisław Kłóskowicz 2m. dzieci starsze (obaj RONDO) oraz Robert Głowacki 3m. młodzik (IKSK JJ). W pojedynkach między RONDEM a IKSK JJ w konkurencji grappling zwyciężali: miejsca 1-3 wśród dzieci kolejno Jakub Królik, Jakub Przymuszewski i Stanisław Kłóskowicz (wszyscy RONDO); miejsca 1-2 wśród kadetów -40kg Robert Głowacki i Miłosz Zieliński (obaj IKSK JJ), a wśród kadetów +40kg miejsca 1-2 Julia Maćkowiak (IKSK JJ) i Łukasz Wysocki (RONDO). Gratulujemy!

Wraz z podsumowaniem składamy podziękowania Miastu Inowrocław, które w ramach tegorocznych konkursów ofert wspierało szkolenie i udział naszych zawodników w najważniejszych zawodach krajowych i zagranicznych.

      


Zakończenie sezonu - tameshigiri, sushi, sake
Artykuł dodany 10 Sierpień 2016 przez Piotr Witkowski
Nieoficjalnym zakończeniem sezonu dla dorosłych członków naszych sekcji, co stało się już tradycją, było „garden party”. Główny punkt i atrakcję spotkania stanowiło tamashigiri, czyli sprawdzian umiejętności cięcia ostrym mieczem japońskim, które to cięcia wykonywane były na macie ryżowej. Przy omawianiu efektów tameshigiri oraz wspominek z właśnie zakończonego sezonu nie zabrakło nieodłącznych w japońskim klimacie sushi i odrobiny sake :)

      


Egzaminy w Rondzie
Artykuł dodany 1 Lipiec 2016 przez Piotr Witkowski
Wraz z końcem sezonu treningowego ćwiczący w sekcji ju jitsu IKSK przy klubie Rondo oraz w sekcji sztuk walki Rondo Inowrocław przystąpili do egzaminów na wyższe stopnie w trenowanych sztukach walki. Egzaminy były podsumowaniem ostatnich miesięcy pracy treningowej. Dla dzieci był do kolejny krok w przygodzie ze sztukami walki, wśród starszych zrobiło się „poważnie”: trzy osoby zdały na 1kyu (brązowy pas) w Kenjutsu, a jedna osoba na 1kyu w Ju Jitsu. Ich następne egzaminy w tych dyscyplinach będą już egzaminami mistrzowskimi, na czarny pas. Gratulujemy!

    


Mistrzostwa Polski IMAF - Złotoryja 2016
Artykuł dodany 5 Czerwiec 2016 przez Piotr Witkowski
W dn. 04 czerwca w Złotoryi odbyły się Mistrzostwa Polski IMAF w sztukach walki. W zawodach wzięli udział także nasi podopieczni: reprezentanci sekcji sztuk walki przy KSM RONDO oraz sekcji Ju Jitsu IKSK, którzy zgromadzili pokaźny dorobek medalowy:

KARATE KUMITE
KARATE KUMITE 10-12 LAT CHŁOPCY, II m. – Głowacki Robert sekcja Ju Jitsu IKSK

JU JITSU MIXED KUMITE
MIXED KUMITE KADECI DO 61 KG, II m. – Brzęk Przemysław sekcja Ju Jitsu IKSK
MIXED KUMITE JUNIOR DO 65 KG, II m. – Boła Dominik sekcja Ju Jitsu IKSK

SEMI KONTAKT KICKBOXING
SEMI KONTAKT JUNIORÓW 16–18 LAT, waga 65–70 kg, III m. – Boła Dominik sekcja Ju Jitsu IKSK

KATA KENJUTSU
III m. – Pieczonka Jacek sekcja Rondo IMAF

KATA KOBUDO
KOBUDO TRADYCYJNE KADECI 13-15 lat, III m. – Mianowany Igor sekcja Rondo IMAF
KOBUDO TRADYCYJNE JUNIORZY 16-18, III m. – Boła Dominik sekcja Rondo IMAF
KOBUDO TRADYCYJNE SENIORZY 19+, II m. – Pieczonka Jacek sekcja Rondo IMAF

FORMY DOWOLNE Z BRONIĄ
II m. – Pilarczyk Marek sekcja Rondo IMAF

SPORT KENJUTSU
KENJUTSU DZIECI 10–12 lat, +140cm, MŁODZICZKI/MŁODZICY, II m. – Głowacki Robert sekcja Ju Jitsu IKSK
SPORT KENJUTSU KADETÓW 13–15 lat, +170cm, I m. – Mianowany Igor sekcja Rondo IMAF
SPORT KENJUTSU JUNIORÓW, I m. – Boła Dominik sekcja Rondo IMAF
SPORT KENJUTSU SENIORÓW 19+, -180cm, III m. – Pieczonka Jacek sekcja Rondo IMAF
SPORT KENJUTSU SENIORÓW STARSZYCH 35+, I m. – Pieczonka Jacek, II m.– Pilarczyk Marek obaj sekcja Rondo IMAF

Zawodnicy sekcji „Rondo” zwyciężyli w klubowej klasyfikacji medalowej w konkurencji Sport Kenjutsu. Konkurencja ta była najliczniej obsadzoną konkurencją Mistrzostw. Pełne zestawienie wyników, klasyfikacja medalowa i relacja z Mistrzostw na stronie www.imaf.pl. Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanych starów!Drużynowe Mistrzostwa Polski i Grand Prix IMAF
Artykuł dodany 18 Kwiecień 2016 przez Piotr Witkowski
Po pięciu latach przerwy Inowrocław ponownie był świadkiem „najazdu” najlepszych zawodników Federacji IMAF, którzy rywalizowali tym razem w ramach Drużynowych Mistrzostw Polski oraz Grand Prix IMAF.

Wśród zgłoszonych Klubów znaleźli się także gospodarze: zawodnicy „Ronda” i IKSK, którzy mieli swoich reprezentantów we wszystkich rozgrywanych konkurencjach: karate, ju jitsu, kobudo, kenjutsu i kickboxingu. Ich starty przełożyły się na worek medali, z czego najokazalszy wynik osiągnął Marek Pilarczyk z „Ronda”, który dzięki kilku medalowym pozycjom w konkurencjach Kenjutsu i Kobudo „zgarnął” też tytuł najlepszego zawodnika Grand Prix. W całościowej ocenie startów cieszy, że przy wszech stylowości zajęć nasi zawodnicy nie ustępowali pola kolegom z innych klubów, które nastawione są najczęściej wyłącznie na jedną dyscyplinę sportu, a nierzadko pozostawiali ich pokonanymi.

Organizatorem zawodów była sekcja sztuk walki przy KSM „Rondo” Inowrocław, przy wsparciu Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate i Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i osobom zaangażowanym w organizację imprezy, naszym Kolegom i sponsorom: zakładowi poligraficznemu „Kolorodruk” i Antykwariatowi „Cuiavia Felix”, a zawodnikom gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia na nadchodzących Mistrzostwach Polski IMAF w Złotoryi !

Poniżej kilku z naszych reprezentantów, którzy nie uciekli sprzed obiektywu po ostatnim „gwizdku” :) Obszerna galeria zdjęć i pełne zestawienie wyników na stronie Federacji IMAF.