logo

logo

menu menu menu menu menu menu

menu menu menu menu

WYMAGANIA EGZAMINACYJNE

loga

KONTAKT

Piotr Witkowski
tel. 608 728 982
piotrwitkowski59@gmail.com

Michał Żuchelkowski
tel. 660 588 878
michal.zuchelkowski@gmail.com

ZAGŁOSUJ NA STRONĘ !

Sztuki Walki

SKLEP BOKKEN - akcesoria do sztuk walki
AKTUALNOŚCI / ROK: 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011 / 2010 / 2009 / 2008 / 2007


Finał Ligi Karate i Ju Jitsu 2015!
Artykuł dodany 30 Grudzień 2015 przez Piotr Witkowski
Z początkiem grudnia zakończyliśmy zmagania trzeciej już edycji naszych klubowych zawodów – Ligi Karate i Ju Jitsu Powiatu Inowrocławskiego. Po Kruszwicy i Janikowie ostatnie starty miały miejsce w Inowrocławiu podczas tradycyjnego już turnieju „mikołajkowego”, który wyłonił zwycięzców w poszczególnych kategoriach stylowych i wiekowych. Dla nas najważniejszymi były konkurencje grappling i ju jitsu, w których ostatecznie triumfowali:

Grappling 7 lat: Filip Figaj
Grappling 8-9 lat: Karol Figaj
Grappling 10-11 lat: Robert Głowacki
Ju Jitsu Mixed Kumite 12-13 lat: Agata Idczak
Ju Jitsu Mixed Kumite 14-16 lat: Dominik Leszkiewicz

Przy okazji tych zawodów rozegraliśmy dodatkowo konkurencję grappling dzieci do 6 lat, którą zwyciężył Jakub Kadów. Natomiast na innych matach wziąć można było udział w konkurencjach karate (kata, kumite i kumite – fantom), torach przeszkód oraz sport kenjutsu, z czego duża część naszych zawodników również skorzystała .

Kończąc tegoroczną Ligę gratulujemy zwycięzcom odniesionych sukcesów, wszystkim zawodnikom startów (szczególne brawa dla tych, którzy na turnieju walczyli po raz pierwszy), rodzicom dziękujemy za umożliwienie dzieciom uczestnictwa w zawodach, a starszym klubowiczom duże ‘Arigato!’ za pomoc w przeprowadzeniu turnieju.

Duża galeria zdjęć na stronie klubowej ikskarate.com.


Liga 2015 - Janikowo
Artykuł dodany 30 Listopad 2015 przez Piotr Witkowski
W najbliższą niedzielę 06 grudnia rozgrywać będziemy ostatnie zawody tegorocznej Ligi Karate i Ju Jitsu Powiatu Inowrocławskiego. Jest już tradycją, że ostatnie z tych zawodów odbywają się w Inowrocławiu i mają formę specjalnego turnieju mikołajkowego, wypełnionego atrakcjami dla naszych najmłodszych podopiecznych. Wzorem ubiegłego roku na startujących czekają również konkurencje sport kenjutsu, tj. walki na miecze piankowe.

Po dotychczasowych turniejach w Kruszwicy i Janikowie przystępujemy do ostatnich zmagań w konkurencjach Grappling / Ju Jitsu z liderami:

Grappling dzieci do lat 9: Jakub Przymuszewski, Karol Figaj, Filip Figaj – ex equo!
Grappling dzieci 10-11 lat: Robert Głowacki
Ju Jitsu Mixed Kumite 12-13 lat: Agata Idczak
Ju Jitsu Mixed Kumite 14-16 lat: Dominik Leszkiewicz

Początek zawodów o godz. 11.00. Pełny regulamin w zakładce „Imprezy”. Zapraszamy! Poniżej migawki z turnieju w Janikowie.

    


Pierwsze w Inowrocławiu egzaminy Kenjutsu!
Artykuł dodany 8 Listopad 2015 przez Piotr Witkowski
Po blisko trzech latach treningów w Sekcji sztuk walki „Rondo” Inowrocław odbył się pierwszy egzamin na stopnie uczniowskie Kyu w Kenjutsu. Przystępujący do egzaminów mieli za sobą długą praktykę treningową oraz liczne starty na zawodach krajowych i zagranicznych w konkurencjach Sport i Kata Kenjutsu, uwieńczone medalami między innymi Pucharu i Mistrzostw Polski, a także Mistrzostw Europy IMAF. Z tego też powodu część osób przystępujących do egzaminu mogła zdawać go zgodnie z wymaganiami grupy zaawansowanej, w tym przypadku na stopień 2 Kyu. Przy tak długim okresie przygotowawczym i startowej weryfikacji umiejętności egzamin był jedynie formalnością, niemniej towarzyszyła mu podniosła atmosfera, a wszyscy zdający podeszli do niego z należytym fizycznym i psychicznym nastawieniem. Prezentacja technik stała na bardzo dobrym poziomie, a ekspresja i energia uwidoczniona była szczwególnie w walkach bezpośrednich – dobrze, że nasz sprzęt do walk kontaktowych wykonany jest z pianki :)

Przy tej okazji zachęcamy do treningów w naszej sekcji kolejne osoby. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy od godz. 18.15 w Klubie KSM „Rondo” przy ul. Wojska Polskiego 5. Oprócz Kenjutsu (szermierki japońskiej) w ramach programu treningowego praktykujemy dodatkowo sztuki Ju Jitsu (walka w stójce, uchwycie i parterze z wykorzystaniem ataków ręcznych i nożnych, rzutów, duszeń i dźwigni) oraz Kobudo (posługiwanie się tradycyjną japońską bronią drewnianą). Ci, którzy dołączą do naszej grupy mają jeszcze szansę zapisać się na Zimowy obóz sportowy w Kościelisku k/Zakopanego. Zapraszamy!

    


Liga 2015 - Kruszwica
Artykuł dodany 27 Październik 2015 przez Piotr Witkowski
W połowie października wystartowała trzecia już edycja Ligi Karate i Ju Jitsu Powiatu Inowrocławskiego, organizowana przez IKSK. Zawody prowadzone są z myślą o naszych najmłodszych dzieciach, które mogą stawiać pierwsze kroki jako zawodnicy blisko domu, wśród klubowych kolegów i instruktorów, ucząc się i „przecierając” się przed większymi turniejami w różnych stronach Polski. Na startujących czekają zmagania karate, ju jitsu i tory przeszkód; zawody zostały tak pomyślane, by mogły wziąć w nich udział także te dzieci, które z początkiem roku szkolnego dopiero rozpoczęły treningi w naszym klubie. Liga składa się z trzech imprez organizowanych w miesiącach październik-grudzień kolejno w Kruszwicy, Janikowie i Inowrocławiu. Pierwsza z nich jest już za nami.

W zmaganiach Ju Jitsu i Grappling po pierwszych startach prowadzą:
Ju Jitsu Mixed Kumite 14-16 lat: Dominik Boła
Ju Jitsu Mixed Kumite 12-13 lat: Agata Idczak
Grappling 10-11 lat: Robert Głowacki
Grappling dzieci: Filip Figaj

Pełne zestawienie wyników i galeria zdjęć na stronie IKSK. Przypominamy, że najbliższe zawody Ligi odbędą się 15 listopada w Janikowie, a całość zwieńczy turniej mikołajkowy 6 grudnia w Inowrocławiu. Wtedy też poznamy najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach. Zapisy na turniej w Janikowie już wkrótce – Ci, którzy opuścili pierwsze zawody w Kruszwicy wciąż mogą dołączyć!Gala Sztuk Walki im. Michała Godnicza
Artykuł dodany 24 Październik 2015 przez Piotr Witkowski
Jest już małą tradycją, że nasi zawodnicy na początku sezonu odwiedzają Słupsk, by rywalizować o miano najlepszych w walkach karate i ju jitsu, a od niedawna także kickboxingu i sport kenjutsu. Wszystko za sprawą hanshi Michała Godnicza, naszego śp. Kolegi, Mistrza karate i ju jitsu, który przed kilkunastoma laty zorganizował pierwszą słupską Galę Sztuk Walki i kontynuował ją w kolejnych latach. Ci z nas, którzy trenują dłużej mieli okazję odbierać z rąk hanshi Michała medale i puchary za udane starty albo też poznać Go bliżej w trakcie licznych seminariów i egzaminów ju jitsu, które wiele razy prowadził specjalnie dla nas w Inowrocławiu. Po jego przedwczesnym i zupełnie niespodziewanym odejściu w 2012 roku Gala kontynuowana jest przez jego wychowanków ze Słupskiego Klubu Karate i Ju Jitsu „Spartans”; dzięki ich staraniom my też możemy dołożyć cegiełkę do pamięci o naszym Koledze i Nauczycielu. Na tegorocznym memoriale reprezentowani byliśmy przez Inowrocławski Klub Sportowy Karate – sekcję Ju Jitsu oraz sekcję sztuk walki KSM „Rondo” Inowrocław. Po dobrych pierwszych startach w Żninie worek medali na sezon 2015/16 nadal się powiększa :)

KSM Rondo: Marek Pilarczyk I m. i Michał Jędrzejczak II m. w Sport Kenjutsu Senior, Dominik Boła II m. Fighting Ju Jitsu, II m. Kickboxing Light Kontakt i III m. Sport Kenjutsu;

IKSK: Robert Głowacki I m. Sport Kenjutsu i I m. Kickboxing Light Kontakt, Dominik Leszkiewicz I m. Fighting Ju Jitsu, II m. Sport Kenjutsu i III m. Kickboxing Light Kontakt, Piotr Dominiczak III m. Sport Kenjutsu i III Kickboxing Light Kontakt.

Galeria zdjęć wkrótce na stronie IMAF Polska. Poniżej: nasi zawodnicy w towarzystwie Kolegów ze Słupska oraz śp. hanshi Michał Godnicz, siła sprawcza ju jitsu i karate na ziemi słupskiej.
strony: 1 2 3