logo

logo

menu menu menu menu menu menu

menu menu menu menu

WYMAGANIA EGZAMINACYJNE

loga

KONTAKT

Piotr Witkowski
tel. 608 728 982
piotrwitkowski59@gmail.com

Michał Żuchelkowski
tel. 660 588 878
michal.zuchelkowski@gmail.com

ZAGŁOSUJ NA STRONĘ !

Sztuki Walki

SKLEP BOKKEN - akcesoria do sztuk walki
AKTUALNOŚCI / ROK: 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011 / 2010 / 2009 / 2008 / 2007


Liga 2014
Artykuł dodany 25 Styczeń 2015 przez Piotr Witkowski
Liga Karate (i Ju Jitsu :)) Powiatu Inowrocławskiego 2014 za nami. Po trzymiesięcznych zmaganiach i walkach na tatami trzech miast naszego powiatu: Kruszwicy, Janikowa i Inowrocławia poznaliśmy najlepszych zawodników w konkurencjach karate kata, karate kumite i ju jitsu, a wśród najmłodszych - najsprawniejszych i najbardziej wygimnastykowanych, którzy zmierzyli się na torze przeszkód.

W organizowanych przez IKSK zawodach brali udział również nasi zawodnicy: część z nich startowała w turnieju sztuk walki po raz pierwszy, inni decydowali się stanąć w szranki w kilku konkurencjach, także w mniej trenowanym karate. Wszystkim bez wyjątku należą się ogromne gratulacje!

Na szczególne wyróżnienie zasługują natomiast Ci, którzy w cyklu trzech turniejów zgromadzili najwięcej punktów i sięgnęli po statuetki najlepszych zawodników Ligi 2014 w swoich konkurencjach:

Grappling do 7 lat: Jakub Przymuszewski
Grappling 8-9 lat: Laura Żołnierkiewicz
Grappling 10-11 lat: Agata Idczak
Ju Jitsu Mixed Kumite 12-13 lat: Alicja Żołnierkiewicz

Warto jeszcze wspomnieć, że w trakcie ostatniego, „mikołajkowego” turnieju w Inowrocławiu rozegrano dodatkowo konkurencje Sport Kenjutsu. W nich na pierwszych stopniach podium w swoich kategoriach stanęli: Jakub, Laura i Alicja, a także Robert Głowacki.

Poniżej kilka fotek z ostatnich zmagań ju jitsu i sport kenjutsu (foto: Robert Latawiec), więcej zdjęć z turnieju i poprzednich imprez na stronie IKS Karate.

        


Turniej szermierki japońskiej w Inowrocławiu
Artykuł dodany 3 Grudzień 2014 przez Piotr Witkowski
29 listopada w Inowrocławiu w Powiatowej Hali “Kujawianka” odbył się Regionalny Turniej Sport Kenjutsu i Kobudo. Mimo, że zawody te nie miały rangi ogólnopolskich mistrzostw przybyli na nie zawodnicy nawet z odległych od nas stron kraju: Słupska, Krosna Odrzańskiego, Świebodzina, Łodzi, Oświęcimia, Złotoryi, Nowego, Łabiszyna i Gniewkowa. Inowrocław reprezentowany był przez dwa miejscowe kluby: sekcję Ju Jitsu Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate oraz sekcję Sport Kenjutsu przy Klubie KSM “Rondo”, która przy okazji była organizatorem i gospodarzem tej imprezy. Zawody poprzedziły pokazy inowrocławskiej sekcji Tai Chi Chuan oraz Stowarzyszenia Kendo, Iaido i Jodo z Bydgoszczy. Zawody odbyły się przy wsparciu Starostwa Inowrocławskiego i to właśnie Starosta Inowrocławski Pan Tadeusz Majewski je otworzył. Duża liczba kibiców oklaskiwała pokazy oraz starty zawodników – były to pierwsze tego typu zawody w naszym mieście, popularyzujące szermierkę japońską oraz inne dyscypliny z japońską bronią białą w tak dużym zakresie. Rozegrane konkurencje stanowią część dyscyplin popularyzowanych przez Międzynarodową Federację Sztuk Walki IMAF Polska, pod auspicjami której impreza ta została przeprowadzona. Zwycięzcy konkurencji nagrodzeni zostali dyplomami, medalami oraz drewnianymi mieczami japońskimi, bokken.

Zawodnicy instruktorów Piotra Witkowskiego i Michała Żuchelkowskiego odnieśli znaczące sukcesy:

Sport Kenjutsu: kategoria dzieci -120 cm I miejsce Piotr Latawiec, młodzik 130 + III miejsce Robert Głowacki (obaj sekcja JJ IKSK), kadet 170+ II miejsce Filip Mianowany, senior 170+ III miejsce Igor Kilichowski, senior 180+ III miejsce Marcin Grysak, senior 30 lat + open I miejsce Michał Jędrzejczak, II miejsce Marek Pilarczyk (wszyscy sekcja Rondo);

Kata z bronią: Freestyle senior I miejsce marek Pilarczyk, Freestyle kadet-junior II miejsce Dominik Boła, Nihon Kobudo junior III miejsce Dominik Boła, kadet II miejsce Igor Mianowany, III miejsce Filip Mianowany (wszyscy sekcja Rondo);

Iaido: senior I miejsce Michał Jędrzejczak, senior II miejsce Marek Pilarczyk, senior III miejsce Marcin Grysak (wszyscy sekcja Rondo).

        


Dobre wyniki zawodników z "Ronda"
Artykuł dodany 12 Listopad 2014 przez Piotr Witkowski
W miniony weekend trzyosobowa reprezentacja Klubu KSM "Rondo" Inowrocław (dwóch zawodników wraz z trenerem) uczestniczyła w VI Turnieju Ju Jitsu Dzieci i Młodzików oraz Sport Kenjutsu o puchar Burmistrza Miasta Złotoryja. Daleki wyjazd opłacił się, gdyż inowrocławscy zawodnicy odnieśli znaczące sukcesy. Obaj startujący stanęli dwukrotnie na stopniach podium, nieźle prezentując się w obu rozgrywanych konkurencjach. Dominik Boła wywalczył Puchar Burmistrza Złotoryi w konkurencji Sport Kenjutsu młodzików, potwierdzając tym samym bardzo dobre przygotowanie i zdobyty podczas Mistrzostw Europy IMAFE tytuł mistrzowski w tej konkurencji, ponadto zajął jeszcze drugą lokatę w Grappling Ju Jitsu. Dobre starty zaliczył również Adrian Woszczak, zajmując drugie miejsce w Grappling Ju Jitsu i trzecie w Sport Kenjutsu młodzików. Gospodarz zawodów uhonorował również pamiątkami z miasta i medalem szkoleniowca Piotra Witkowskiego, za jego pracę sędziowską i trenerską.

Nasi zawodnicy zaprezentują się w Inowrocławiu 29 listopada br. podczas Regionalnego Turnieju Sport Kenjutsu i Kobudo, na które to zawody już teraz zapraszamy! Wyjazd zawodników „Ronda” wsparło Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu.Zawodnicy "Ronda" z tytułami Mistrzów Europy IMAFE !
Artykuł dodany 2 Listopad 2014 przez Piotr Witkowski
Sześcioosobowa ekipa zawodników trenująca Kenjutsu i Kobudo (formy z tradycyjną dalekowschodnią bronią) w Sekcji Klubu KSM „Rondo” w Inowrocławiu, w dniach 18-19 października, wchodząc w skład Kadry IMAF PL wzięła udział w Mistrzostwach Europy IMAFE Nowe 2014. Ich występy zakończyły się dużym sukcesem, powiększając dorobek medalowy Kadry aż o osiem krążków, w tym dwa najcenniejsze, złote.

Tytuły Mistrzów Europy Federacji IMAFE i złote medale w konkurencji Sport Kenjutsu zdobyli w swoich kategoriach Igor Mianowany i Dominik Boła. Obaj wywalczyli również tytuły wicemistrzowskie w Kata Kobudo. Brązowe krążki tej kategorii stały się trofeum kadeta Filipa Mianowanego i seniora Marka Pilarczyka, w Sport Kenjutsu natomiast seniora Michała Jędrzejczaka. Jeszcze jeden srebrny medal zdobyła nasza drużyna w konkurencji Sport Kenjutsu, w składzie: Marek Pilarczyk , Michał Jędrzejczak i Piotr Dominiczak. Ze zmiennym szczęściem nasi zawodnicy stanęli w szranki jeszcze w konkurencjach karate kumite i kickboxing, tutaj jednak nie przebrnęli rund eliminacyjnych.

Złoci medaliści z „Ronda” trenują sztuki walki od siedmiu lat. Igor jest uczniem Gimnazjum nr 2, Dominik uczniem popularnej „Królówki”. Instruktorem medalistów jest Piotr Witkowski, duży wkład w przygotowanie do Mistrzostw miał również instruktor Michał Żuchelkowski.

Poza sportowymi sukcesami zawodników wyróżnienia i podziękowania od Federacji oraz Komitetu organizacyjnego Mistrzostw otrzymali obaj w/w instruktorzy. P. Witkowski i sensei Eugeniusz Rzymyszkiewicz, instruktor zaprzyjaźnionego z nami klubu Gakko Karate Łabiszyn odebrali również podczas otwarcia Mistrzostw przyznane przez Ministra Sportu i Turystyki odznaki „Za zasługi dla sportu”, odpowiednio srebrną i brązową.

Naszych medalistów niedługo będzie można zobaczyć i kibicować im podczas Regionalnego Turnieju Sport Kenjutsu i Kobudo, który odbędzie się w Inowrocławiu 29 listopada w powiatowej hali „Kujawianka”.

  
  
    
  


Sport Kenjutsu. Podręcznik szermierki sportowej.
Artykuł dodany 2 Listopad 2014 przez Piotr Witkowski
W okresie minionych wakacji letnich wraz z sensei Michałem Żuchelkowskim i sempai Markiem Pilarczykiem opracowaliśmy podręcznik do promowanej w kraju, także w Inowrocławiu dyscypliny sportowej Sport Kenjutsu. Jest to sportowa odmiana szermierki japońskiej, praktykowana przy wykorzystaniu imitacji mieczy z tworzywa sztucznego. Dzięki temu rozwiązaniu tradycyjne samurajskie pojedynki, toczone dawniej na śmierć i życie teraz przyjmują formę bezpiecznej rywalizacji na punkty. Pierwsze wydanie podręcznika oprócz wskazówek czysto technicznych, opatrzonych licznymi ilustracjami poprzedzone jest także wprowadzeniem i rysem historycznym tej młodej dyscypliny. Publikacja dostępna jest do zakupu w „Cuiavia Felix” Antykwariat-Księgarnia Regionalna w Inowrocławiu przy ul. Kościuszki 17, a także przez Internet (Cuiavia Felix" lub Allegro). Publikacja z pewnością ułatwi realizację i przyswajanie programu szkoleniowego. Zajęcia Sport Kenjutsu w Inowrocławiu odbywają się w poniedziałki i środy od godz. 18.15 w Klubie KSM “Rondo” przy ul. Wojska Polskiego 5. Zapraszamy!strony: 1 2 3