logo

logo

menu menu menu menu menu menu

menu menu menu menu

WYMAGANIA EGZAMINACYJNE

loga

KONTAKT

Piotr Witkowski
tel. 608 728 982
piotrwitkowski59@gmail.com

Michał Żuchelkowski
tel. 660 588 878
michal.zuchelkowski@gmail.com

ZAGŁOSUJ NA STRONĘ !

Sztuki Walki

SKLEP BOKKEN - akcesoria do sztuk walki
AKTUALNOŚCI / ROK: 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011 / 2010 / 2009 / 2008 / 2007


Turniej Regionalny Sport Kenjutsu
Artykuł dodany 4 Grudzień 2013 przez Piotr Witkowski
W ostatnią sobotę w Łabiszynie rozegrany został Turniej Regionalny Sport Kenjutsu, zorganizowany przez IMAF Polska i zaprzyjaźniony z nami klub Gakko Karate, prowadzony przez sensei Eugeniusza Rzymyszkiewicza. W zawodach wzięło udział blisko 70 zawodników reprezentujących 4 kluby, w tym zawodnicy Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate (sekcja ju jitsu) i Klubu Osiedlowego KSM „Rondo” (sekcja sport kenjutsu). Zawody te stanowiły swoisty rewanż między gospodarzami a inowrocławianami, gdyż ci zawodnicy mieli już w tym roku okazję towarzyskiego zmierzenia się w szermierczej rywalizacji, przy okazji zakończenia kursu sport kenjutsu, jaki prowadzony był w Inowrocławiu w pierwszej połowie roku.

Start w Turnieju przyniósł naszym zawodnikom kilka medali. Agata Idczak w kategorii dzieci wywalczyła srebrny krążek, pokonując w drodze do finału kilkoro chłopców, natomiast nasi seniorzy zdominowali rywalizację w najstarszej grupie wiekowej: Piotr Dominiczak, Marek Pilarczyk i Michał Paczkowski zdobyli odpowiednio złoty, srebrny i brązowy medal.

Wiele emocji przyniosły pojedynki indywidualne, ale to walki drużynowe (drużyny złożone z juniorów i seniorów) stanowiły zdecydowanie najmocniejszą część programu zawodów, co objawiło się żywiołowym dopingiem ze strony wszystkich zgromadzonych w łabiszyńskiej hali. Ostatecznie po najwyższe laury sięgnęła drużyna Gakko Karate Łabiszyn 1, przed drużyną IKSK Inowrocław (P. Dominiczak, M. Paczkowski, Dominik Boła) oraz Aktywnymi Nowe. Tuż za podium uplasowała się drużyna KSM Rondo Inowrocław (M. Pilarczyk, Michał Jędrzejczak, Dominik Leszkiewicz). Gratulujemy !

Pełne zestawienie wyników oraz duża galeria zdjęć na stronie IMAF Polska.

    


Sukcesy Dominika
Artykuł dodany 28 Październik 2013 przez Piotr Witkowski
W dniach 19-20 października br. 45-osobowa reprezentacja zawodników IMAF Polska uczestniczyła w Mistrzostwach Europy IMAFE w Sztukach Walki, które tym razem odbyły się w rumuńskiej miejscowości Alba Iulia. Do bogatego dorobku medalowego naszej reprezentacji dwa krążki „dorzucił” nasz młody wychowanek Dominik Boła. Po bardzo dobrej prezentacji Bo-Kata Kobudo (tradycyjne formy z bronią, tutaj z Bo – długim kijem) utrzymał tytuł Mistrza zdobyty już na poprzednich Mistrzostwach. Kolejny medal to druga lokata w nowej, silnie obsadzonej konkurencji Sport Kenjutsu. Dominik startował jeszcze w konkurencjach Sport Jujutsu i Karate Ippon Shobu Kumite. Nie przebrnął eliminacji w tych zmaganiach, ale i tak jest chyba najbardziej wszechstronnym zawodnikiem naszej reprezentacji. Dominik na co dzień jest uczniem Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu. Sztuki walki ćwiczy od 7 lat.

W Mistrzostwach wziął również udział ćwiczący w sekcji Sport Kenjutsu Marek Pilarczyk, który nieznacznie przegrał rywalizację z późniejszym finalistą konkurencji Sport Kenjutsu Seniorów. Należy jeszcze dodać, że na Mistrzostwa z powodu choroby w ostatniej chwili nie wyjechał przygotowywany Piotr Dominiczak, który prezentował dobrą formę w Sport Jujutsu oraz Sport Kenjutsu. Ja natomiast miałem okazję znaleźć się po raz kolejny po „drugiej” stronie tatami, wchodząc w skład korpusu sędziowskiego IMAFE i sędziując zmagania Karate Kata i Ju Jitsu Kata.

Następne Mistrzostwa Europy IMAFE już za niespełna rok, tym razem w naszym kraju, w miejscowości Nowe. Tymczasem zapraszamy na zajęcia Sport Kenjutsu, Ju Jitsu i Karate, które odbywają się w inowrocławskich klubach: KSM Rondo oraz w IKS Karate.

Pełne zestawienie pozycji medalowych Kadry IMAF Polska oraz obszerna galeria zdjęć na stronie IMAF Polska.

            


Liga 2013 – pierwsze zawody, Kruszwica
Artykuł dodany 27 Październik 2013 przez Piotr Witkowski
W październiku w Kruszwicy zainaugurowana została nowa inicjatywa Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate: Liga Karate i Ju Jitsu Powiatu Inowrocławskiego. Na „Ligę” w jej pierwszej edycji składają się trzy imprezy sportowe: październikowa w Kruszwicy (ta jest już za nami) oraz listopadowa w Janikowie i grudniowa, „mikołajkowa” w Inowrocławiu. Ideą stojącą za tym przedsięwzięciem jest stworzenie warunków do sportowej rywalizacji dla jak największej ilości osób trenujących w sekcjach IKSK w całym regionie, możliwość postawienia pierwszych kroków na arenie sportowej oraz nabranie „startowego” doświadczenia przed większymi i trudniejszymi zmaganiami ogólnopolskimi i zagranicznymi.

Poza zróżnicowanymi konkurencjami sprawnościowymi i karate walki toczono również w formułach bazujących na ju jitsu: grapplingu i ju jitsu mixed kumite. Wszystkie walki były bardzo zacięte, emocjonujące i „miłe dla oka”. Najważniejsza była jednak dobra zabawa i atmosfera a dla części osób możliwość sprawdzenia się po raz pierwszy krok dalej niż tylko w trakcie treningowych sparingów. Liczymy, że w trakcie kolejnych „ligowych” zmagań wyzwanie podejmie jeszcze więcej osób !

Pozycje medalowe poszczególnych konkurencji i więcej zdjęć na stronie IKSK. Za pomoc w sędziowaniu i przeprowadzeniu konkurencji ju jitsu podziękowania dla sempai: Piotrka, Wojtka i Zbyszka.

    


Śląska wyprawa
Artykuł dodany 13 Październik 2013 przez Piotr Witkowski
W weekend 04-05 październik na zaproszenie Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate, sekcji Ju Jitsu oraz Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego miałem okazję poprowadzić dla trenujących tam osób seminaria: karate kata (interpretacja technik zawartych w kata z grupy Heian) oraz Sport Kenjutsu – japońskiej szermierki w odmianie sportowej, co stanowi nową formę walki i aktywności ruchowej, propagowanej w naszym kraju przez IMAF Polska. Drugiego dnia odbyły się, również pod szyldem IMAF Polska egzaminy na stopnie mistrzowskie w Ju Jitsu. Zasiadając w Komisji Egzaminacyjnej Dan wraz z Mistrzami Mariuszem Wowrą i Zdzisławem Mikodą ocenialiśmy pięciu zdających. Pozytywna ocena każdego z nich nawet na chwilę nie wzbudziła najmniejszej wątpliwości a podniosła ceremonia nadania stopni była już tylko formalnością. Cała śląska „impreza” przebiegła w pracowitej, przyjacielskiej i uroczystej atmosferze. Dla mnie była to także chwila refleksji i wspomnień – Śląsk darzę szczególną sympatią, gdyż 35 lat temu rozpoczynałem tam w jednej z bytomskich sekcji swoją przygodę ze Sztukami Walki.

    


Pokazy
Artykuł dodany 27 Wrzesień 2013 przez Piotr Witkowski
Ostatni weekend był dla mieszkańców naszego regionu znakomitą okazją do zobaczenia „przy pracy” mistrzów i adeptów różnorodnych sztuk i sportów walki. W sobotę (21.10.13) odbyła się Inowrocławska Gala Sztuk Walki, połączona z kwestą na rzecz dzieci z inowrocławskich Domów Dziecka. Oprócz miejscowych klubów swoje umiejętności prezentowały stowarzyszenia z Torunia i Bydgoszczy a zgromadzeni w hali widowiskowej widzowie mogli obejrzeć bardzo różnorodne show: prezentowano techniki aikido, taekwondo, karate kyokushin i shotokan, MMA i kickboxingu, a także ju jitsu, kobudo i sport kenjutsu w wykonaniu naszej grupy, w ramach występu IKSK.

Dzień później, reprezentując IMAF Polska wystąpiliśmy przed liczną publicznością w Sławęcinku, gdzie odbył się I Powiatowy Festiwal Jadła Kujawskiego. Tym razem nasz program zawierał elementy Kobudo, Iaido i Sport Kenjutsu. Pokaz przyciągnął pod scenę ogromną większość publiczności, a część osób miała także okazję późniejszego spróbowania własnych sił i zmierzenia się w sportowej walce kenjutsu. Zabawa była świetna !

Osoby zainteresowane japońską szermierką wciąż mogą dołączyć do sekcji Sport Kenjutsu, której treningi odbywają się w poniedziałki i środy od godz. 18.15 w Klubie KSM „Rondo” przy ul. Wojska Polskiego 5. Zapraszamy !

        


strony: 1 2 3