logo

logo

menu menu menu menu menu menu

menu menu menu menu

WYMAGANIA EGZAMINACYJNE

loga

KONTAKT

Piotr Witkowski
tel. 608 728 982
piotrwitkowski59@gmail.com

Michał Żuchelkowski
tel. 660 588 878
michal.zuchelkowski@gmail.com

ZAGŁOSUJ NA STRONĘ !

Sztuki Walki

SKLEP BOKKEN - akcesoria do sztuk walki
AKTUALNOŚCI / ROK: 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011 / 2010 / 2009 / 2008 / 2007


Trening z Pawłem Nastulą
Artykuł dodany 30 Grudzień 2012 przez Piotr Witkowski
W ostatnim czasie instruktorzy i zawodnicy sekcji Ju Jitsu IKSK mieli przyjemność wzięcia udziału w organizowanym przez klub sportowy Judo Tuliszków treningu z Mistrzem Judo Pawłem Nastulą.

Paweł Nastula (5 DAN) to najwybitniejszy polski judoka i jeden z najlepszych zawodników w historii tego sportu. W swojej karierze sięgnął po złoty medal olimpijski (Atlanta 1996) oraz złote medale Mistrzostw Świata (1995, 1997) i Europy (1994, 1995, 1996), uzupełniając ten imponujący dorobek wieloma innymi sukcesami. Tryumfował w prestiżowym, japońskim Jigoro Kano Cup a w szczytowym momencie sportowej kariery wytrwał ponad 1200 dni zwyciężając każdego z ponad 200 przeciwników. Kończąc karierę zawodniczą w judo pozostał przy sportach walki jako zawodnik mma (mixed martial arts), walcząc między innymi w legendarnej organizacji Pride FC.

Sam 1,5-godzinny trening w grupie instruktorów i najstarszych zawodników poświęcony był przede wszystkim walce w parterze: pokazaniu kilku ciekawych rozwiązań technicznych i taktycznych, jakie mogą zostać zastosowane w najczęstszych sytuacjach walki sportowej judo i ju jitsu. Wartość merytoryczna, przystępne objaśnienie poszczególnych technik, wreszcie osoba Mistrza sprawiły, że okazji do takich wspólnych treningów z pewnością będziemy jeszcze szukać.

  
  
  


Samoobrona kobiet
Artykuł dodany 17 Grudzień 2012 przez Piotr Witkowski
Dobiega końca organizowany przez Klub „Rondo” KSM w Inowrocławiu pierwszy Kurs Samoobrony dla Kobiet, podczas którego uczestniczki zapoznawały się z aspektami prawnymi obrony koniecznej, ćwiczyły taktykę postępowania w sytuacjach zagrożenia oraz poznawały i doskonaliły techniki skutecznej samoobrony. Treningi urozmaicone zostały również elementami boksu i kickboxingu.

Do końca kursu wytrwała mniej niż połowa zadeklarowanych pań. Te, które wytrzymały trudy treningu z pewnością poradzą sobie w niebezpiecznych sytuacjach.

Podczas ćwiczeń starałem się przekazać swoje wieloletnie doświadczenie z zakresu sztuk walki, posiłkowałem się również doświadczeniami innych, wykorzystując literaturę poświęconą przedmiotowym zagadnieniom. Szczególnie polecam niedawno przełożoną na język polski pracę austriackich trenerów „Samoobrona Kobiet”. Oprócz zawartych w tej książce proponowanych rozwiązań technicznych poruszane są również zagadnienia prawne i psychologiczne, uzupełnione wypowiedziami osób, które same stały się celem napastnika lub takimi celami były osoby najbliższe. Sam podręcznik stanowić może pomoc w usystematyzowaniu posiadanej wiedzy oraz późniejszym wracaniu do wybranych elementów samoobrony.

Następny kurs rozpocznie się już pod koniec lutego. Zapraszam !

  
  
  
  
  


Mikołajki 2012
Artykuł dodany 14 Grudzień 2012 przez Piotr Witkowski
09 grudnia 2012 roku w Inowrocławiu, jak co roku o tej porze rozegrany został Mikołajkowy Turniej Sztuk Walki Dzieci o Mistrzostwo Powiatu Inowrocławskiego, organizowany przez IKSK. W zawodach wzięli udział reprezentanci dziewięciu sekcji IKSK oraz zawodnicy zaprzyjaźnionych klubów Bushi-do Bydgoszcz i Pałuckiego Stowarzyszenia Sportów Walki. 150 zawodników, którzy zjawili się na zawodach rywalizowało ze sobą w szeregu konkurencji karate, ju jitsu i kobudo a najmłodsi dodatkowo zmierzyć się mogli na torze przeszkód. Poniżej migawki z rywalizacji grappling i fighting ju jitsu, w których licznie udział wzięli zawodnicy naszych sekcji. Gratulujemy ładnych walk, udanych startów i odniesionych sukcesów !

  
  
  
  
  
  
  


Mistrzostwa Ziemi Dobrzyńskiej
Artykuł dodany 2 Listopad 2012 przez Piotr Witkowski
Ostatni weekend października upłynął nam na kolejnych już w tym miesiącu zmaganiach sportowych. 27 października w Brzozówce k/Torunia odbyły się Mistrzostwa Ziemi Dobrzyńskiej w Sztukach Walki Dzieci i Młodzieży, organizowane pod auspicjami IMAF Polska przez Toruński Klub Karate-Do Ronin. W zmaganiach karate, kobudo, ju jitsu i semi contact kickboxing wzięło udział ok. 90 zawodników reprezentujących 9 klubów sportowych z regionu, w tym 6-osobowa reprezentacja naszej sekcji. Wyjazd „za miedzę” był zdecydowanie udany i przyniósł naszym zawodnikom 9 medali: 3 złote, 4 srebrne i 2 brązowe.

Najlepszy wynik w inowrocławskiej ekipie uzyskał Dominik Boła, który dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium: w grapplingu oraz kata z bronią. W obu tych konkurencjach również na drugim stopniu podium uplasowali się nasi zawodnicy: Adam Wolf w grapplingu, Damian Polanisz natomiast w kata z bronią. Bardzo dobrze na tych zawodach wypadł najmłodszy z naszych zawodników Robert Głowacki, który po ładnych walkach wywalczył drugie miejsce w grapplingu a w kata karate zajął trzecie miejsce. Cieszy również start zawodników starszej grupy: Adama Maszudzińskiego i Artura Śmiejkowskiego, którzy w zmaganiach fighting ju jitsu 13-15 lat wywalczyli odpowiednio złoty i srebrny medal, startując przy tym w tego rodzaju zawodach po raz pierwszy (i zdobywając przy okazji cenne doświadczenie w walkach także ze starszymi zawodnikami z grupy 16-18 lat :)). Artur do swojego dorobku dołożył jeszcze brązowy medal w walkach semi kontakt kickboxing.

Gratulujemy !

  
  


Mamy Mistrzów Świata Federacji IMAF !
Artykuł dodany 19 Październik 2012 przez Piotr Witkowski
W miniony weekend (13-14 października) w Antwerpii odbyły się Otwarte Mistrzostwa Świata IMAF w Sztukach Walki. Te wszechstylowe zawody zgromadziły ok. 400 zawodników z 14 państw, rywalizujących między sobą w zmaganiach karate, ju jitsu, kobudo, kenjitsu i kickboxing. W imprezie udział wzięła również reprezentacja IMAF Polska, wystawiając aż 40 zawodników, w tym kilku ćwiczących na co dzień w Inowrocławskim Klubie Sportowym Karate.

Sekcję Ju Jitsu IKSK reprezentowało pięciu zawodników, najdłużej trenujących i najbardziej doświadczonych: Adrian Woszczak, Dominik Boła, Mariusz Piernik, Filip Mianowany oraz Igor Mianowany. Ich starty przyniosły nam wiele emocji, szczęśliwie przekutych na pozycje medalowe. Zdecydowanie najlepiej z całej piątki wypadł Adrian, zdobywając dwa złote medale: w konkurencji karate kata oraz, po kilku emocjonujących walkach w ju jitsu mixed kumite. Złoty medal wywalczył również Dominik w konkurencji kobudo kata z bronią (wykonując z bo, długim kijem formę Shushi no Kun), natomiast Igor Mianowany po bardzo ładnych walkach i zaciętym boju o wejście do finału uplasował się na trzecim miejscu w sanbon kumite. Z dobrej strony zaprezentowała się również drużyna kadetów w składzie: Dominik, Igor i Filip, zwyciężając w kata synchronicznym i zamykając nasz medalowy dorobek na 4 złotych i 1 brązowym krążku !

W sumie dwudniowe zmagania zakończyły się jeszcze okazalszym rezultatem, przynosząc IKSK (sekcje karate i ju jitsu; łącznie 10 startujących zawodników) 9 medalowych pozycji a reprezentacji IMAF Polska aż 46 ! Gratulujemy !

Szczegółowa rozpiska medalowa oraz obszerna galeria zdjęć, także z krótkiej wycieczki po antwerpskiej starówce (wkrótce) na stronie IMAF Polska.strony: 1 2 3