logo

logo

menu menu menu menu menu menu

menu menu menu menu

WYMAGANIA EGZAMINACYJNE

loga

KONTAKT

Piotr Witkowski
tel. 608 728 982
piotrwitkowski59@gmail.com

Michał Żuchelkowski
tel. 660 588 878
michal.zuchelkowski@gmail.com

ZAGŁOSUJ NA STRONĘ !

Sztuki Walki

SKLEP BOKKEN - akcesoria do sztuk walki
AKTUALNOŚCI / ROK: 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011 / 2010 / 2009 / 2008 / 2007


Egzaminy Ju Jitsu wg IMAF Polska
Artykuł dodany 25 Grudzień 2011 przez Piotr Witkowski
Na przełomie listopada i grudnia odbyły się w naszym Klubie kolejne już egzaminy na stopnie uczniowskie kyu w ju jitsu. Do tego swoistego sprawdzianu podsumowującego ostatnie półrocze treningów przystąpiło dwudziestu sześciu ćwiczących. Wśród nich znalazły się zarówno najmłodsze dzieci, jak i ich starsi koledzy z grupy dorosłych.

Egzamin ten był o tyle szczególny, że po raz pierwszy przeprowadzony w oparciu o wymagania IMAF Polska. Te natomiast różnią się w sposób zasadniczy od wcześniej stosowanych wymagań Polskiej Akademii Ju Jitsu.

Kształ wymagań egzaminacyjnych PAJJ silnie związany jest z ideą samoobrony, natomiast na gruncie sportowym z rozgrywaniem zawodów Kata Parami (techniczna prezentacja wyuczonych obron). W inną nieco stronę poszło IMAF Polska. Adepci przystępujący do egzaminów ju jitsu w ramach tej organizacji w pierwszej kolejności wykazać się muszą znajomością i umiejętnością poprawnego wykonania oraz łączenia poszczególnych technik na lekko oporującym przeciwniku, bez zagrożenia atakiem. Dopiero w dalszej części egzaminu techniki te znajdują swoje praktyczne zastosowanie: zdający mają za zadanie prezentację obron przed wskazanymi przez egzaminatora atakami, a także podejmują walkę na zasadach rywalizacji sportowej Fighting Ju Jitsu. Szczególnie istotny dla całokształtu wymagań jest ten ostatni element. Walka sportowa oparta o przepisy Fightingu stanowi istotny obszar aktywności ju jitsu w IMAF Polska, ciesząc się coraz większym zainteresowaniem ćwiczących. Opracowane w ostatnim czasie wymagania wychodzą temu trendowi naprzeciw. Forma egzaminu oraz dobór technik umożliwiają takie planowanie zajęć, by pracując nad wymaganiami egzaminacyjnymi szlifować równocześnie poszczególne elementy walki przydatne w rywalizacji sportowej. Dobrze wytrenowane i wielokrotnie sprawdzone techniki będą mogły ujawnić również swój utylitarny charakter w sytuacji zagrożenia.

Umiejętność prowadzenia walki sportowej nasi adepci potwierdzili niedawno w Zielonej Górze i Inowrocławiu. Teraz wszyscy zasłużyli na wyższe stopnie. Do egzaminów przygotowywał ich instruktor Michał Żuchelkowski. Gratulujemy !

  
  


Zakończenie pracy trenerskiej
Artykuł dodany 16 Grudzień 2011 przez Piotr Witkowski
Poniżej znajduje się treść wystąpienia, jakie zostało przeze mnie wygłoszone w trakcie otwarcia tegorocznego Mikołajkowego Turnieju Sztuk Walki, a dotyczące zakończenia mojej dotychczasowej pracy trenerskiej.

Pobierz dokument [.pdf]


Mikołajki 2011
Artykuł dodany 16 Grudzień 2011 przez Piotr Witkowski
Tradycyjnie już od wielu lat Inowrocławski Klub Sportowy Karate w pierwszych dniach grudnia był organizatorem Mikołajkowego Turnieju Sztuk Walki Dzieci i Młodzieży o Mistrzostwo Powiatu Inowrocławskiego. W zawodach wystartowała rekordowa jak dotąd liczba ponad dwustu młodych zawodników, reprezentujących wszystkie sekcje IKSK oraz zaprzyjaźnione Kluby naszego regionu. Zawody otworzył Starosta Inowrocławski Pan Tadeusz Majewski, rozpoczynając tym samym kilkugodzinne, mikołajkowe zmagania, w trakcie których rozegrano dwadzieścia cztery konkurencje Karate, Ju Jitsu (w tym rozgrywany po raz pierwszy grappling) i Kobudo. Zawodnicy obu sekcji karate - ju jitsu: IKSK i Rondo po medale sięgnęli w konkurencjach Kata Parami, Kata z bronią i Grappling. Pochwalić również należy ich starty w konkurencjach karate: kumite i kata, gdzie mimo licznej i mocnej obsady potrafili wygrywać i wspinać się po pucharowej „drabince” (pełen wykaz medalistów poszczególnych konkurencji na stronie IKSK).

Ju Jitsu Kata Parami „Pierwszy Krok”
I. Maciej Korsakowski, Samwel Umrejan
II. Roksana Umrejan, Agnieszka Piernik
III. Szymon Grzybowski, Franciszek Sobociński

Ju Jitsu Kata Parami do 10 lat
I. Filip Mianowany, Igor Mianowany
II. Łukasz Stróżyk, Robert Głowacki
III. Dawid Nawrocki – Szauer, Patryk Podogrodzki

Kata z bronią do 10 lat
I. Igor Mianowany
III. Filip Mianowany

Kata z Bronia do 13 lat
I. Dominik Boła
III. Michał Muranty

Grappling dzieci 10 – 13 lat
I. Mariusz Piernik
II. Dominik Boła
III. Mateusz Bachora

Prezentacja technik do kumite /stojak/ chłopcy 7 – 9 lat
IV. Przemysław Brzęk

Kata chłopców 10-11 lat
IV. Mariusz Piernik

Podczas otwarcia zawodów zostały wręczone pamiątkowe statuetki dla Pani Marleny Gronowskiej oraz Pana Tadeusza Majewskiego w podziękowaniu od Zarządu Klubu za wkład w rozwój Sztuk Walki i pomoc w realizacji sportowych przedsięwzięć na tym polu. Gratulacje i okolicznościowe statuetki odebrali również sensei Arkadiusz Padniewski i sensei Mariusz Kaczmarek z okazji XXV-lecia treningów Karate.

  
  


Medale od Mikołaja
Artykuł dodany 7 Grudzień 2011 przez Piotr Witkowski
Adam Wolf, Mariusz Piernik i Dominik Boła z sekcji ju jitsu podczas ostatniego weekendu reprezentowali Inowrocław i nasz Klub na V Turnieju Mikołajkowym Ju Jitsu Dzieci o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra. W zawodach wzięło udział ok. 120 zawodników z 14 klubów zrzeszonych w Polskiej Akademii Ju Jitsu. Zmagania toczone były w konkurencjach Kata Parami oraz Grappling („zapasy”, ograniczony w swojej formule Fighting Ju Jitsu, gdzie dopuszczalne były jedynie sprowadzenia do parteru i trzymania).

Startując w konkurencji indywidualnej grapplingu młodzi zawodnicy z IKSK wywalczyli trzy medale. W kategorii dzieci 8-11 lat dwa srebrne krążki w swoich wagach zdobyli A. Wolf (-42kg) i M. Piernik (+48 kg). D. Boła uplasował się na trzeciej lokacie w kategorii 11-14 lat -42 kg. Najwięcej emocji dostarczyły zmagania drużynowe, gdzie nasi zawodnicy potwierdzili swoją dobrą dyspozycję. W tej konkurencji wywalczyli kolejny srebrny medal, ustępując jedynie drużynie gospodarzy, zwyciężając natomiast reprezentacje Jerzmanic Zdroju, Jeleniej Góry i Wymiarek (walki toczone były na zasadzie "każdy z każdym"). Trenerami "srebrnej" drużyny są Piotr Witkowski i Michał Żuchelkowski.

Pełne wyniki zawodów na nowej stronie PAJJ (zachęcamy do jej obejrzenia !). Przy okazji informujemy, że prowadzone są zapisy uzupełniające do sekcji ju jitsu. Szczegółowe informacje w zakładce Treningi.

  
  


Mistrzostwa Karate w Chełmży
Artykuł dodany 25 Listopad 2011 przez Piotr Witkowski
19 listopada w Chełmży odbyły się Otwarte Mistrzostwa Karate Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Chełmży. W dużej, 29-osobowej ekipie IKSK znalazło się również 9 członków sekcji Ju Jitsu / Karate.

Nasz najmłodszy reprezentant, Robert Głowacki (7 lat) wziął udział w konkurencjach kihon (prezentacja technik) oraz w torze przeszkód. Medalu co prawda nie wywalczył, ale w obu zmaganiach wystąpił z dużym zapałem. Dominik Boła, brązowy medalista z Padwy jako jedyny z naszej grupy wystartował w konkurencji shiai kumite, gdzie debiutował w walkach rozgrywanych wg przepisów WKF, przegrywając przy tym dwie walki. W konkurencji kata najlepiej zaprezentowali się Igor i Filip Mianowany oraz Adam Wolf, którzy w bardzo licznie obsadzonej konkurencji nieznacznie tylko przegrali swoje pojedynki. Dwa medale zdobyli za to Jakub Pawelczyk i Adrian Woszczak, obaj w konkurencji kumite „fantom”, w kategorii 13-14 lat. Jakub uplasował się na drugiej pozycji, Adrian stopień niżej. Dobrze w tej samej konkurencji, w kategorii do 10 lat zaprezentowali się także Jakub Barczak i Przemysław Brzęk. Chociaż ostatecznie nie stanęli na podium, to obaj zwyciężyli po dwa pojedynki.

Wykaz wszystkich medalistów reprezentujących IKSK na tych zawodach (łącznie 14 medali, w tym 2 złote) na stronie klubowej.

  
  
  
  


strony: 1 2 3