logo

logo

menu menu menu menu menu menu

menu menu menu menu

WYMAGANIA EGZAMINACYJNE

loga

KONTAKT

Piotr Witkowski
tel. 608 728 982
piotrwitkowski59@gmail.com

Michał Żuchelkowski
tel. 660 588 878
michal.zuchelkowski@gmail.com

ZAGŁOSUJ NA STRONĘ !

Sztuki Walki

SKLEP BOKKEN - akcesoria do sztuk walki
AKTUALNOŚCI / ROK: 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011 / 2010 / 2009 / 2008 / 2007


Pracowity grudzień
Artykuł dodany 19 Grudzień 2010 przez Piotr Witkowski
Grudzień to dla ćwiczących w sekcjach Ju Jitsu / Karate naszego Klubu dwa ważne wydarzenia: Mikołajkowy Turniej Sztuk Walki Dzieci o Mistrzostwo Powiatu Inowrocławskiego oraz egzaminy Ju Jitsu. Po udanym starcie i licznych mikołajowych sukcesach przyszła kolej na "walkę" o wyższe stopnie uczniowskie. Do egzaminów w dniach 13-14 grudnia przystąpili adepci sekcji Ju Jitsu / Karate IKSK oraz Ju Jitsu / Karate "Rondo". Egzaminy pomyślnie zakończyli wszyscy zdający. Gratulujemy wyższych stopni !, które wyznaczają kolejny etap na drodze w poznawaniu specjalistycznych technik i nabywania nowych umiejętności.

Poniżej kilka zdjęć z tych zmagań.

  
  
  
  


25 lat IKS Karate
Artykuł dodany 24 Listopad 2010 przez Piotr WitkowskiPoniżej pełna treść wywiadu udzielonego Expressowi Bydgoskiemu z okazji jubileuszu XXV-lecia Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate.

Jarosław Hejenkowski: Pewnie początki klubu, jak w każdym przypadku, były trudne? Ale pewnie też wspomina się je teraz z pewną nostalgią...

Piotr Witkowski: Ma Pan rację, początki były trudne zwłaszcza jeżeli chodzi o znalezienie siedziby Klubu. Pierwsza siedziba mieściła się w sutenerze na ul. Toruńskiej – dzisiaj żartujemy, że byliśmy w podziemiu. W pierwszej kolejności pomieszczenie trzeba było na biuro przystosować, przeprowadziliśmy prace tynkarskie i malarskie jednak po krótkim czasie wszechobecna wilgoć strawiła nasze starania. Trzeba się było stamtąd prędko wynosić. Następne pomieszczenie przy ul. Królowej Jadwigi było w starych zabudowaniach a na pokrycie kosztów remontu nie mieliśmy pieniędzy i gdy tylko nadarzyła się okazja znalezienia pomieszczenia przy sali sportowej na ul. Łokietka 6a to z tego skorzystaliśmy – rozpoczęła się współpraca z KSM-em i Osiedlowym Klubem Przydomek. Po kilku latach staliśmy się głównym najemcą tego obiektu i do dziś tam trwamy.

JH: Czy karate jako dyscyplina sportu istniało przed powstaniem klubu? Bo IKSK nie wziął się chyba z niczego.

PW: Moda na karate w Polsce rozpoczęła się w drugiej połowie lat siedemdziesiątych XX wieku, zwłaszcza po wejściu na ekrany kin filmu „Wejście Smoka” z Brucem Lee. Wtedy wszystkie sale, gdzie trenowano sztuki walki zaczęły się zapełniać, wyłonili się również liderzy, którzy zaczęli nabywać uprawnienia do prowadzenia zajęć. W 1985 roku gdy zaczął powstawać Klub na terenie naszego miasta pojawiły się osoby, które te uprawnienia nabyły, między innymi nasz Kolega Daniel Gorczyca z Karate Kyokushin i moja osoba z Karate Shotokan – chęć współpracy i nasza inicjatywa doprowadziły do rejestracji Klubu.

JH: Czy fakt, że rozpoczynaliście działalność jeszcze w czasach komunistycznych, miał jakiś wpływ na funkcjonowanie klubu?

PW: Większego znaczenia nie miał. Myślę, że ówczesne władze dostrzegły, że sztuki walki są sportem ogólnorozwojowymi, oprócz sprawności fizycznej kształtują młodzież, uczą szacunku i poszanowania starszych, przyzwyczajają do obowiązujących zasad współżycia społecznego a przy tym są dyscypliną masową. Co było zresztą widać na pierwszomajowych pochodach w których również uczestniczyliśmy. Ludzie w białych kimonach prezentowali się wspaniale.

JH: Przez te 25 lat sukcesów było wiele. Gdyby wymienił Pan trzy najważniejsze.

PW: Najbardziej w pamięci zostają te pierwsze sukcesy, które mniej więcej zaczęliśmy odnosić po trzech latach wytężonej pracy. Nasz udział w Mistrzostwach Polski Juniorów i Kadetów przyniósł pierwsze medale. Zdobyli je między innymi obecni trenerzy Arkadiusz Padniewski i Mariusz Kaczmarek, Maciej Wawrzyniak był nawet reprezentantem Kraju na Mistrzostwach Europy w Walii. W latach 2000 - 2003 nastąpiła zmiana warty, do głosu doszli młodsi zawodnicy. Indywidualnie w kumite i drużynowo w kata jako juniorzy zaczęli zdobywać najwyższe trofea. Piotr Hadowski, Hubert Piwek i Jakub Drzewiecki zdobyli medale Mistrzostw Polski, zwyciężali również na zawodach zagranicznych. W ostatnich latach przystąpiliśmy jako klub do Międzynarodowej Organizacji Sztuk Walki IMAF Europa – organizacji liczącej się w dziedzinie sztuk walki na całym świecie. Uczestnicząc w Mistrzostwach Europy i Świata nasi zawodnicy w konfrontacji z reprezentantami innych krajów wypadają bardzo dobrze zdobywając po kilka medali na każdych zawodach. Nasza czołówka to seniorzy Paweł Ćwikliński, Bartłomiej Karski, Emil Witkowski, Grzegorz Michalik. Nie wymienię wszystkich ale zaznaczę tylko, że jest to już cała plejada młodszych zawodników, którzy przynoszą nam wiele sukcesów i radości.

JH: Czy policzyliście kiedyś, ilu łącznie zawodników trenowało w IKSK?

PW: Ćwiczącym u nas osobom wystawiamy legitymacje w pierwszym kwartale treningów. Wydaliśmy ich do tej poru ponad 1100 sztuk, przy czym część ćwiczących rezygnuje z treningów jeszcze przed uzyskaniem legitymacji, część osób nie występuje o ich uzyskanie, gdyż nie są u nas obowiązkowe. Myślę, że osób, które miały fizyczny kontakt z Klubem jest przynajmniej dwa razy tyle. Teraz mamy we wszystkich sekcjach miejscowych i zamiejscowych blisko 200 ćwiczących regularnie osób.

JH: Czy z okazji jubileuszu będzie jakieś spotkanie, albo zawody?

PW: Niebawem, bo 4 grudnia organizujemy tradycyjnie Mikołajkowe Mistrzostwa Powiatu w Sztukach Walki. Zaprosiliśmy na nie współpracujące Kluby, pojawią się na nich oprócz najmłodszych zawodników byli i obecni działacze klubu. Myślę, że po zawodach chwilę usiądziemy i powspominamy. Większej imprezy z fajerwerkami nie przewidujemy.

JH: Czego się życzy karatekom? Silnych kopnięć?

PW: Mogą być i takie, ale również sukcesów, wytrwałości i zdrowia, zwłaszcza starszym egzemplarzom, do których się zaliczam.


Debiutanci na żywieckich Mistrzostwach
Artykuł dodany 19 Listopad 2010 przez Piotr Witkowski
W dniu 13 listopada br. w Żywcu – Łodygowicach po raz pierwszy w Polsce odbyły się Otwarte Mistrzostwa Świata w Sztukach Walki Federacji IMAF – Europa. W tym samym czasie przeprowadzono rozgrywki Mistrzostw Europy w Ju Jitsu Sportowym i Combat Ju Jitsu. W zawodach startowało ponad 400 zawodników reprezentujących 46 klubów, w tym 18 klubów zagranicznych. Reprezentacja IKS Karate liczyła dziewiętnastu zawodników i zakończyła udział w zawodach z dorobkiem 10 złotych, 8 srebrnych i 8 brązowych medali, co jest niewątpliwym sukcesem i stawia nas w czołówce startujących klubów. Nazwiska naszych medalistów zamieszczono na stronie IKS Karate. Wśród zawodników naszej reprezentacji byli też debiutanci z sekcji Ju Jitsu - Kobudo, którzy po raz pierwszy wystartowali w zawodach najwyższej rangi. Choć nie udało im się stanąć na podium to poszło im całkiem nieźle a nabyte doświadczenie powinno zaowocować w przyszłości. Jedynie Piotr Dominiczak z grupy Karate – Ju Jitsu, staczając dwa wyrównane pojedynki, uplasował się na trzeciej pozycji w konkurencji fighting ju jitsu w wadze do 75 kg Mistrzostw Europy w Ju Jitsu Sportowym.


  


Egzaminy Karate
Artykuł dodany 29 Październik 2010 przez Piotr Witkowski
Poniżej krótka migawka z egzaminów karate, do których przystąpili adepci sekcji Karate "Rondo" oraz sekcji Ju Jitsu / Karate.Gratulujemy wyższych stopni ! Mamy nadzieję, że kolejne belki i kolory pasów zmotywują do jeszcze cięższej pracy na treningach.


  
  
  


Zmarł kancho / soke dai kaiden prof. dr płk Krzysztof Kondratowicz
Artykuł dodany 9 Październik 2010 przez Piotr Witkowski
W minioną niedzielę 3 października 2010 roku, w wieku 82 lat zmarł nagle Wielki Mistrz kancho / soke dai kaiden prof. dr płk Krzysztof Kondratowicz, nestor polskiego ju jitsu, znakomity nauczyciel i wychowawca, autor wielu książek i niezliczonych publikacji nt. sztuk walki, niekwestionowany autorytet dla wszystkich trenujących sztuki walki.strony: 1 2 3 4