logo

logo

menu menu menu menu menu menu

menu menu menu menu

WYMAGANIA EGZAMINACYJNE

loga

KONTAKT

Piotr Witkowski
tel. 608 728 982
piotrwitkowski59@gmail.com

Michał Żuchelkowski
tel. 660 588 878
michal.zuchelkowski@gmail.com

ZAGŁOSUJ NA STRONĘ !

Sztuki Walki

SKLEP BOKKEN - akcesoria do sztuk walki
ROK: 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011 / 2010 / 2009 / 2008 / 2007


Zawodnicy "Ronda" wrócili z tarczą
Artykuł dodany 20 Kwiecień 2017 przez Piotr Witkowski
W sobotę 08 kwietnia br. w Żninie odbyły się zawody pn. Puchar Polski w Kenjutsu i Kobudo. Ich organizatorami były Międzynarodowa Federacja Sztuk Walki IMAF Polska oraz Gakko Karate Łabiszyn, przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Żninie. Rozegrano 30 konkurencji w różnych kategoriach wiekowych i przedziałach wzrostowych (w konkurencji Kenjutsu), jak również z podziałem na płeć. W gronie 130 zawodników z dziewięciu ośrodków, pochodzących z różnych stron Polski znaleźli się również inowrocławianie. 13 zawodników wystawiła sekcja sportów i sztuk walki Rondo, jeden zawodnik reprezentował IKSK sekcję Ju Jitsu. Inowrocławianie wypadli bardzo dobrze w konkurencjach Kobudo (prezentacja form przy pomocy broni białej np. długi kij, pałka Tonfa) i Kata Kenjutsu (formy z mieczem) zdobywając czołowe lokaty:

Kobudo Kadet 13-15 lat chłopcy - III miejsce Rzyski Mikołaj
Kobudo Junior 16-18 lat chłopcy - III miejsce Mianowany Igor
Kobudo Senior 19+ - III miejsce Boła Dominik
Kobudo forma własna - III miejsce Pilarczyk Marek
Kata Kenjutsu Kadet 13-15 lat - I miejsce Rzyski Mikołaj, II miejsce Wysocki Łukasz
Kata Kenjutsu Junior 16-18 lat - II miejsce Mianowany Filip, III miejsce Mianowany Igor

Jeszcze lepiej nasi zawodnicy poradzili sobie w Sport Kenjutsu (walka kontaktowa z użyciem imitacji miecza japońskiego):

Sport Kenjutsu 6-9 lat 141-155 cm - I miejsce Kłóskowicz Stanisław
Sport Kenjutsu młodzik 10-12 lat 135-147 cm - II miejsce Kadów Jakub
Sport Kenjutsu Kadet 13-15 +150cm - III miejsce Rzyski Mikołaj
Sport Kenjutsu Junior 16-18 - I miejsce Mianowany Igor, II miejsce Mianowany Filip
Sport Kenjutsu Senior 19+ - I miejsce - Boła Dominik
Sport Kenjutsu Senior 40+ - I miejsce Pieczonka Jacek, II miejsce Waszak Marian, III miejsce Pilarczyk Marek

Jedyny zawodnik IKSK - Robert Głowacki stanął na trzecim stopniu podium w konkurencji Sport Kenjutsu Młodzik 10-12 lat 150-159 cm.

Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe Puchary, a za zajęte miejsca 1-3 zawodnicy otrzymali medale i dyplomy. Kolejnym etapem zmagań będą Mistrzostwa Polski w Sztukach Walki, które odbędą się w czerwcu w miejscowości Nowe n/Wisłą. Starty naszych zawodników są wspierane przez Miasto Inowrocław.

Jako szef Federacji, współorganizator, jak również sędzia zawodów cieszę się, że dyscypliny, które propagujemy stają się coraz popularniejsze. Z roku na rok przybywa ćwiczących w Klubach, startujących w zawodach, rośnie też poziom wyszkolenia. Przy okazji zapraszam chętnych do dołączenia do naszej grupy, która w Inowrocławiu Kenjutsu i Kobudo trenuje w Klubie osiedlowym KSM Rondo przy ul. Wojska Polskiego 5.Wznowienie treningów i zapisy uzupełniające
Artykuł dodany 31 Styczeń 2017 przez Piotr Witkowski
Sekcja Kenjutsu IMAF Polska działa w Klubie Rondo KSM przy ul. Wojska Polskiego 5 w Inowrocławiu już od czterech lat. Prowadzone są w niej nauki sportów i sztuk walki, w tym dwóch wiodących: szermierki japońskiej kenjutsu oraz walki wręcz ju jitsu. Obie te dyscypliny nauczane są pod kątem sportowym, pozwalającym na start w zawodach, oraz tradycyjnym, ukierunkowanym na naukę form i praktyczną samoobronę. Uzupełnieniem zajęć są ćwiczenia znane z karate oraz z wykorzystaniem broni białej (kije, pałki tonfa).

Ćwiczący w sekcji mają na swoim koncie znaczące sukcesy sportowe. Zdobywali najcenniejsze trofea Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy, a z tych ostatnich, rozgrywanych w Bośni i Hercegowinie przywieźli medale wywalczone w Kenjutsu i Kobudo.

Oprócz zajęć programowych i udziału w zawodach uczestniczymy w wydarzeniach organizowanych przez inne Kluby oraz Federację IMAF, w tym w zimowych i letnich obozach sportowych, zgrupowaniach i seminariach. Wraz z kończącymi się feriami zimowymi zapraszamy na wznowione zajęcia, będą też prowadzone zapisy uzupełniające do obu grup, a już w najbliższym czasie kolejne wyjazdy na krajowe imprezy. Nasze zajęcia w „Rondzie” odbywają się w poniedziałki i środy od godz. 18.00 (dzieci) i 19.15 (dorośli). Zapraszamy!strony: 1 2