logo

logoWYMAGANIA EGZAMINACYJNE

loga

KONTAKT

Piotr Witkowski
tel. 608 728 982
piotrwitkowski59@gmail.com

SSW RONDO na Facebooku
IMAFPL na Facebooku


SKLEP BOKKEN - akcesoria do sztuk walki
ROK: 2018 / 2017 / 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011 / 2010 / 2009 / 2008 / 2007


Letni obóz...
Artykuł dodany 9 Sierpień 2022 przez Piotr Witkowski
Letni obóz Sztuk Walki IMAF Polska dobiegł do końca. Członkowie Sekcji Rondo Inowrocław brali udział w większości treningów prowadzonych przez wszystkich trenerów obozu. Było Karate, Ju Jitsu, Kenjutsu, Kobudo, a także Nordic Walking.🚶🚶🚶🚶 Pozdrawiamy, pozostały miłe wspomnienia! Powoli myślimy o wrześniowym wznowieniu zajęć w sekcji oraz zapisach nowych chętnych do treningów. Już dziś zapraszamy!

     


Mistrzowskie tytuły zawodników SSW RONDO !
Artykuł dodany 20 Czerwiec 2022 przez Piotr Witkowski
W dniach 04-05 czerwca 2022 r. w miejscowości Paniówki k/Gliwic odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski IMAF w Sztukach Walki. Pierwszego dnia zmagań rozegrano konkurencje Ju Jitsu, Kenjutsu i Kobudo, natomiast drugiego: Karate i Kickboxing. W Mistrzostwach wystartowało 190 zawodników w 64 konkurencjach, przy czym znaczna część startujących podchodziła do zmagań w dwóch, trzech lub więcej konkurencjach. Startujący zawodnicy reprezentowali 17 Klubów IMAF Polska oraz 4 kluby niezrzeszone.

Sekcję Sztuk Walki Rondo Inowrocław reprezentowało 8 zawodników, którzy do Inowrocławia wrócili z tarczą, zdobywając 12 medali ( 5 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe), co przełożyło się na piątą lokatę w klubowej klasyfikacji medalowej. Nasi złoci medaliści, którzy teraz mogą szczycić się tytułami mistrzowskimi to kadeci Tatiana Lajblich, Krzysztof Kozłowski i Wiktor Kopiński, którzy w konkurencji Karate Kata Drużynowym (synchronicznym) pokonali na punkty swoich rywali. Z tej trójki K. Kozłowski startując również w konkurencji Sport Kenjutsu Kadetów pokonał wszystkich swoich rywali i stanął na najwyższym stopniu podium. Dwukrotnie swoje konkurencje zwyciężył Dominik Boła w konkurencjach Sport Kenjutsu Seniorów i Kickboxing do 75 kg. Piąty złoty medal zdobył Senior Starszy sensei Jacek Pieczonka pokonując rywali w konkurencji miecza japońskiego Kata Kenjutsu (ZNKR). Dwa srebrne medale wywalczył sensei Marian Waszak w Sport Kenjutsu oraz Kata Freestyle. Jakub Giza w konkurencji Mixed Ju Jitsu, w wadze najcięższej stoczył zacięte pojedynki i uległ tylko jednemu przeciwnikowi. Ostatnie dwa srebrne medale w konkurencjach Fighting Ju Jitsu i Mixed Ju Jitsu do 75 kg. wywalczył Dominik Boła, zdobywając w sumie cztery cenne trofea. Do kompletu Rondo dołożyło jeszcze dwa brązowe medale - w konkurencji Grappling (-50kg) zdobył go kadet Wiktor Kopiński, a w konkurencji Nihon Kobudo ( Bo – długi kij) sensei Marian Waszak, który otrzymał również pamiątkowy dyplom dla najstarszego zawodnika Mistrzostw. Liderem i trenerem sekcji Rondo jest shihan Piotr Witkowski.

Sekcję Rondo Inowrocław wspiera Miasto Inowrocław. Łączymy podziękowania za wsparcie i gratulacje dla naszych zawodników. Zapraszamy na zajęcia do naszej sekcji w poniedziałki i środy (sala basenu „Delfin” w Inowrocławiu) oraz w czwartki (MDK przy ul. Najświętszej Marii Panny, Inowrocław).Medalowe starty zawodników Sekcji Rondo Inowrocław
Artykuł dodany 6 Październik 2021 przez Piotr Witkowski
W sobotę 25 września br. w m. Bukowno (Małopolska) odbyły się Mistrzostwa Polski w Sztukach Walki Federacji IMAF. W rywalizacji brali udział zawodnicy dziewiętnastu Klubów z całej Polski, a poszczególne konkurencje były mocno obsadzone. Rozegrano 77 konkurencji z podziałem na wiek, płeć, a w niektórych konkurencjach także wagę i wzrost w kategoriach: Karate, Ju Jitsu, Kobudo, Kenjutsu i Kickboxing. Zawodnicy Sekcji Rondo Inowrocław wykazali się dużą wszechstronnością i uzyskali bardzo dobre rezultaty! Błażej Kopiński zdobył dwa złote medale w Sport Kenjutsu i Karate Kata seniorów starszych; Dominik Boła złoto w Sport Kenjutsu seniorów oraz trzy medale srebrne w Fighting Ju Jitsu, Mixed Kumite Ju Jitsu oraz w Kickboxing; Krzysztof Kozłowski wywalczył złoty medal w Sport Kenjutsu, srebro w Grappling oraz brąz w Kobudo kadetów; Antoni Matuszak zdobył srebro w Sport Kenjutsu juniorów i brązowy medal w Ju Jitsu Mixed Kumite; Marian Waszak srebro w Sport Kenjutsu seniorów starszych; Kacper Kacprzak srebrny medal w Kobudo juniorów; Julita Woźniak srebro w Kobudo kadetek; Wiktor Kopiński brązowy medal w Grappling kadetów; Tatiana Lajblich brązowy medal w Karate Kata dzieci; Jakub Królik brązowy medal w Sport Kenjutsu kadetów. Ponadto drużyna w składzie Krzysztof Kozłowski, Julita Woźniak i Wiktor Kopiński wywalczyła dwa brązowe medale w Kata synchronicznym Karate i Kobudo. Wyniki te pozwoliły reprezentacji „Ronda” uplasować się na czwartej lokacie rankingu medalowego Klubów.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki środkom własnym oraz wsparciu Miasta Inowrocławia.

Zawodnicy sekcji trenują pod okiem Instruktorów Piotra Witkowskiego, Jacka Pieczonki i Mariana Waszaka na obiektach OSiR Inowrocław (sala Krytej Pływalni Delfin) i sali MDK przy N.M.P w Inowrocławiu.U progu nowego sezonu
Artykuł dodany 27 Sierpień 2021 przez Piotr Witkowski
Krótkie podsumowanie minionego półrocza; dla ćwiczących w naszej sekcji nie był to czas stracony, ostatecznie przerwa wywołana ograniczeniami pandemii zamknęła się w zaledwie dwóch tygodniach, a reszta to czas wytężonej pracy podtrzymującej kondycję i systematycznej nauki technik w poszczególnych sztukach walki. Udało się utrzymać zadowalającą liczebność grupy, choć zdarzały się także treningi, gdy ćwiczących można było policzyć na palcach jednej ręki.

W tym czasie odbyły się egzaminy na stopnie Kyu z Karate i Ju Jitsu, w marcu sekcja była organizatorem ogólnopolskiego Stażu Kenjutsu (treningi z mieczem japońskim), w maju członkowie sekcji uczestniczyli w ważnym wydarzeniu Federacji IMAF PL, jakim był trzydniowy ogólnopolski staż z trenerami kadry (ju jitsu, kenjutsu, kobudo, karate), a podsumowaniem sezonu 2020/21 był obóz sportowy IMAF w nadmorskiej miejscowości Dźwirzyno. Mamy nadzieję, że obozowa wymiana doświadczeń pozytywnie wpłynie na wyniki sportowe, bo już niedługo będziemy uczestniczyć w Mistrzostwach Polski IMAF, które odbędą się w miejscowości Bukowno, na Śląsku.

Tymczasem z początkiem września i startem nowego sezonu treningowego zapraszamy na zajęcia wszystkich chętnych, młodszych i starszych, także dorosłych, będących w dobrym stanie zdrowia i chcących to zdrowie wzmacniać. Nasze treningi to sport, rekreacja i tradycja. Oprócz treningów można brać udział także w obozach sportowych, zawodach różnej rangi oraz zdobywać coraz większe umiejętności i stopnie wtajemniczenia w kilku sztukach walki.


         


Świąteczne seminarium Kenjutsu
Artykuł dodany 12 Luty˙ 2021 przez Piotr Witkowski
To już tradycja! Od kilku lat w okresie świątecznym odbywa się w Inowrocławiu wspólne szkoleniu adeptów Kenjutsu (walka mieczem japońskim) z Sekcji Rondo Inowrocław oraz Klubu Sportowego Gakko-Karate Łabiszyn. Tym razem w części szkoleniowej początkujący poznawali techniki podstawowe, a grupa starsza doskonaliła Formy Kenjutsu. W drugiej części seminarium odbyła się rywalizacja w konkurencji Sport Kenjutsu. Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali: Mateusz Grabowski (Dzieci -140cm), Stanisław Jarolewski (Dzieci -150cm), Amelia Sarkowicz (Dzieci starsze), Igor Kępa (Młodzicy), Błażej Kopiński (Dorośli).

Na zakończenia odbyła się super walka pokazowa pomiędzy Błażejem Kopińskim a Markiem Pilarczykiem, byłym Mistrzem Polski w tej konkurencji. Zwycięzcą walki został Błażej. Walka, jak również obszerna galeria zdjęć z seminarium do obejrzenia na
facebook’owym profilu IMAF Polska
.

Kończymy rok z przeszkodami i liczymy, że 2021 będzie dla nas wszystkich o wiele lepszy! Zapisy uzupełniające do sekcji na początku lutego! Zapraszamy!strony: 1 2