logo

logo

menu menu menu menu menu menu

menu menu menu menu

WYMAGANIA EGZAMINACYJNE

loga

KONTAKT

Piotr Witkowski
tel. 608 728 982
piotrwitkowski59@gmail.com

Michał Żuchelkowski
tel. 660 588 878
michal.zuchelkowski@gmail.com

ZAGŁOSUJ NA STRONĘ !

Sztuki Walki

SKLEP BOKKEN - akcesoria do sztuk walki
ROK: 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011 / 2010 / 2009 / 2008 / 2007


Nasi z medalami Pucharu Polski Ju Jitsu!
Artykuł dodany 5 Listopad 2018 przez Piotr Witkowski
W dniu 20 października w Świebodzinie odbyły się zawody pod szyldem Federacji Sztuk Walki IMAF Polska - Otwarty Puchar Polski w Ju Jitsu. W zawodach tych z sukcesami brali udział również nasi zawodnicy z sekcji Ju Jitsu Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate oraz z Osiedlowego Domu Kultury KSM „Rondo”.

Zawodnicy „Ronda” w kategorii kadetów zdobyli:
Damian Kuźmiński: I m. grappling do 87 kg, II m. Sport Ju Jitsu waga ciężka;
Konrad Wiktorowicz: I m. grappling do 75 kg, II m. Ju Jitsu Mixed Kumite waga średnia;
Kacper Kacprzak: I m. grappling do 70 kg, III m. Ju Jitsu Mixed Kumite waga średnia;
Łukasz Wysocki: II m. Ju Jitsu Mixed Kimite waga lekka, III m. w grappling do 65 kg;
Kacper Szymborski: III m. grappling do 70 kg;
Mikołaj Rzyski: III m. grappling do 50 kg;

Nasz najmłodszy zawodnik Jakub Królik startujący w kategorii dzieci 10-12 lat zajął drugą lokatę w konkurencji Grappling. Z kolei nasz najstarszy zawodnik, a także najstarszy zawodnik zawodów Marian Waszak zdobył brązowy medal w konkurencji Ju Jitsu Mixed Kumite waga średnia. Startując w trzech konkurencjach stoczył bardzo ładne technicznie pojedynki z młodszymi przeciwnikami i tylko odnowiona kontuzja nie pozwoliła mu na jeszcze lepszy rezultat w dwóch kolejnych konkurencjach. W Ju Jitsu Mixed Kumite waga ciężka był czwarty, w Sport Ju Jitsu został sklasyfikowany na pozycji 5-6.

Medalowe lokaty zajęli również zawodnicy z sekcji IKSK Ju Jitsu:
Robert Głowacki: I m. w Sport Ju Jitsu kadetów, II m. w Ju Jitsu Mixed Kumite kadetów
Dominik Boła: I m. w Ju Jitsu Mixed Kumite seniorów waga ciężka, II m. w Ju Jitsu Mixed Kumite waga średnia
Dominik Leszkiewicz: I m. w Ju Jitsu Mixed Kumite seniorów waga średnia

Do zawodów naszych zawodników przygotowywali Piotr Witkowski, Jacek Pieczonka, Marian Waszak oraz Michał Żuchelkowski. Udział naszych zawodników był częściowo wspierany przez Miasto Inowrocław.

    
 


Rondo w 2018 roku
Artykuł dodany 27 Sierpień 2018 przez Piotr Witkowski
Minął kolejny sezon treningowy, który dla sekcji Rondo był bardzo pomyślny. Grupy treningowe utrzymały swoją liczebność a realizacja programu ukierunkowanego na Kenjutsu, Ju Jitsu i Kobudo daje efekty w postaci wszechstronnego rozwoju ruchowego oraz podnoszeniu umiejętności specjalistycznych w tych sztukach walki. Potwierdzeniem tego mogą być wyniki sportowe grupy zawodniczej, a także wyniki egzaminów na stopnie uczniowskie kyu młodszej grupy ćwiczebnej.

W pierwszym półroczu 2018 nasi zawodnicy mogli się sprawdzić podczas Pucharu Polski IMAF w Kenjutsu i Kobudo. Zawody te odbyły się 7 kwietnia 2018 roku w Nowej Słupi. Zawodnicy Ronda startując w skromnym ilościowo składzie (w porównaniu do innych Klubów) w klasyfikacji medalowej zajęli szóstą lokatę na dziesięć sklasyfikowanych zespołów, zdobywając dwa złote, osiem srebrnych i cztery brązowe medale:

SPORT KENJUTSU
Młodzik 10-12lat II miejsce KŁÓSKOWICZ Stanisław
Młodzik +150cm III miejsce PRZYMUSZEWSKI Jakub
Kadeci 13-15 lat +160cm II miejsce RZYSKI Mikołaj
Kadeci 13-15 lat +170cm I miejsce KACPRZAK Kacper, II miejsce DROGOWSKI Mateusz
Senior 17 + II miejsce BOŁA Dominik
Senior 40+ II miejsce WASZAK Marian

KATA KENJUTSU
Do 19 lat I miejsce RZYSKI Mikołaj
Mistrzowie III miejsce PIECZONKA Jacek

NIHON KOBUDO
Kata drużynowe do 13 lat
II miejsce RZYSKI Mikołaj, DROGOWSKI Mateusz, CHOMIUK Szymon
Kata indywidualne
Młodzicy 10-12 lat III miejsce KRÓLIK Jakub
Kadeci 13-15 lat II miejsce Drogowski Mateusz

FORMY WŁASNE Z BRONIĄ
Kadet 13-15 lat II miejsce DROGOWSKI Mateusz, III miejsce CHOMIUK Szymon

Odskocznią od zawodów sportowych były Konsultacje Sztuk Walki IMAF Polska. To centralne szkolenie prowadzone jest z myślą o podnoszeniu kwalifikacji mistrzowskich, instruktorskich i sędziowskich przez członków naszej Federacji, w każdej ze sztuk walki obecnych na naszych dojo, a prowadzą je najbardziej doświadczeni trenerzy z całej Polski.

W pierwszy weekend maja odbyła się VII edycja tej imprezy, po raz pierwszy na ziemi lubuskiej, w miejscowości Kołatka nieopodal Krosna Odrzańskiego. Przez trzy dni uczestnicy Konsultacji brali udział w treningach karate, ju jitsu sportowego i samoobrony, kenjutsu, iaido i kobudo. W szkoleniu tym wzięła również udział grupa inowrocławskiego Ronda i sekcji Ju Jitsu IKSK. Cele szkoleniowe zrealizowano w całości, oprócz tego mogliśmy integrować nasze środowisko podczas wieczornych spotkań i grillowania, a dobrej atmosferze sprzyjała idealna pogoda.

Najbardziej wyczekiwanym momentem każdych Konsultacji są doroczne centralne egzaminy na stopnie mistrzowskie DAN. W tym roku zgromadziły one rekordową liczbę 25 osób! Wśród nich także trzech inowrocławian: na stopień 1 Dan Ju Jitsu zdali Marian Waszak i Dominik Boła a na stopień 2 Dan w Karate Shotokan sensei Michał Paczkowski, obecnie trenujący w sekcji Ju Jitsu IKSK. W kursie sędziowskim Sport Kenjutsu uczestniczył sensei Jacek Pieczonka zdobywając kwalifikacje sędziego klubowego.

Zwieńczeniem treningów był Turniej Kenjutsu i Kobudo, gdzie sprawdzić można było nowo nabyte umiejętności. Mikołaj Rzyski zwyciężył konkurencję Kenjutsu kadetów + 160 cm. Kolejni zawodnicy Ronda i IKSK zdominowali dwie następne konkurencje Sport Kenjutsu w kolejności: 170cm+ 1. Dominik Boła, 2. Konrad Wiktorowicz, 3. Mateusz Drogowski
180cm+ 1. Wiktor Burdziuk, 2. Damian Kuźmiński, 3. Kacper Kacprzak.

Zwieńczeniem pierwszego półrocza były egzaminy na stopnie uczniowskie KYU. Do egzaminu Kenjutsu przystąpiło 17 osób, 15 osób spróbowało swych sił także w ju jitsu . Tradycyjnie też starsi uczestnicy zajęć Kenjutsu wzięli udział w sesji tamashigiri - cięciu ostrym mieczem mat ryżowych i innych przedmiotów (tym razem były to łodygi kukurydzy).

Kolejna impreza Federacji z udziałem zawodników Ronda to tygodniowy obóz sportowy w Dźwirzynie. Czas tam spędzony wykorzystano w większości na zajęcia rekreacyjne w terenie, na plaży oraz poznawanie nowych technik Ju Jitsu. Odbył się też kolejny mini turniej Kenjutsu, w którym nasi zawodnicy zajęli czołowe lokaty.

Teraz, wraz z rozpoczęciem nowego sezonu rozpoczynamy przygotowania do Pucharu Polski IMAF w Ju Jitsu, który odbędzie się w Świebodzinie już 20 października.

         


Treningi, zawody i sukcesy naszych zawodników
Artykuł dodany 31 Październik 2017 przez Piotr Witkowski
Sezon jesienno-zimowy w sekcjach sztuk walki w pełni. Co bardzo cieszy do istniejących grup wciąż dołączają nowe osoby, a zawodnicy trenujący nieco dłużej już od początku sezonu walczą w zawodach różnej rangi, w tym na najwyższym amatorskim, ale europejskim poziomie!

W ostatni weekend września odbył się we Lwowie (Ukraina) Puchar Galicji w sztukach walki. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy Myrotvorets Lviv. Na wyprawę do Lwowa pojechali reprezentanci czterech klubów Federacji IMAF, w tym reprezentanci Sekcji Sztuk Walki IMAF z Klubu „Rondo”. Seniorzy Jacek Pieczonka i Marian Waszak zajęli trzecie lokaty w silnie obsadzonych konkurencjach sztuk walki z bronią białą: sempai Jacek w Kata Kenjutsu, sempai Marian w Kata Kobudo i Sport Kenjutsu.

Tydzień później w Nowej Słupi odbyło się seminarium i Ogólnopolski Turniej Kobudo. Reprezentanci „Ronda” młodzicy Mateusz Drogowski i Szymon Chomiuk w swoich kategoriach zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Nasz faworyt w tej kategorii Mikołaj Rzyski, medalista Mistrzostw Polski IMAF niestety „spalił” swój start popełniając błąd dotknięcia bronią do parkietu, przez co ostatecznie uplasował się dopiero na piątej pozycji.

I największe wydarzenie roku dla naszych zawodników: w dniach 14-15 października inowrocławscy zawodnicy sztuk walki uczestniczyli w Mistrzostwach Europy Federacji IMAF-Europe, które odbyły się w Landgraaf (Holandia). Sobota była dniem zmagań w konkurencjach Karate Kata i Karate Kumite, gdzie swoje starty mieli zawodnicy Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate, zdobywając dziesięć medali, w tym dwa złote. W niedzielę rozgrywano konkurencje Ju Jitsu, Kenjutsu i Kobudo. Tego dnia na matę wyszli zawodnicy sekcji Ju Jitsu IKSK oraz Sekcji Sztuk Walki IMAF z Klubu „Rondo”:

  • Dominik Boła (senior) 1 miejsce w Sport Ju Jitsu, 2 miejsce w Jujutsu/Judo

  • Robert Głowacki (kadet) 1 miejsce Sport Ju Jitsu, 2 miejsce Jujutsu/Judo i 2 miejsce w Sport Kenjutsu

  • Marian Waszak (senior starszy) 1 miejsce w Kenjutsu, 3 miejsce Sport Ju Jitsu oraz 3 miejsce w Jujutsu/Judo

  • Mikołaj Rzyski (młodzik) 1 miejsce w Kenjutsu, 2 miejsce w konkurencji indywidualnej Kobudo

  • Mateusz Drogowski (młodzik) 3 miejsce w Kenjutsu i trzecie w Kobudo

  • Drużyna Kobudo w składzie: D. Boła, M. Rzyski i M. Waszak 2 miejsce


Nasi zawodnicy dzięki ostatnim sukcesom otrzymali zaproszenie do Ratusza, gdzie z rąk Prezydenta Miasta Inowrocławia Pana Ryszarda Brejzy otrzymali drobne upominki, gratulacje i pamiątkowe listy.

Pod koniec roku odbędą się jeszcze mikołajkowe zawody tzw. „pierwszego kroku” dla początkujących, w których z pewnością wystartujemy. Uwieńczeniem sezonu jesienno-zimowego będą natomiast egzaminy na wyższe stopnie wtajemniczenia. W dalszej perspektywie jest jeszcze oczywiście równie bogaty w wydarzenia sezon wiosenno-letni, dlatego zapraszamy do zapisów nowe osoby!

                    


Podsumowanie półrocza
Artykuł dodany 19 Lipiec 2017 przez Piotr Witkowski
Jak już wcześniej pisaliśmy nasi zawodnicy brali z dużym powodzeniem udział w zawodach i imprezach organizowanych przez Międzynarodową Federację Sztuk Walki IMAF Polska, zdobywając na zawodach pucharowych wiele medali; brali też udział w obozie zimowym, szkoleniach z trenerami Kadry IMAF, a w maju tradycyjnie w Konsultacjach Sztuk Walki, które w tym roku odbyły się w Rudkach u podnóża Gór Świętokrzyskich. Uwieńczeniem sezonu były czerwcowe starty w m. Nowe, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski IMAF.

Wyniki zawodników sekcji Ju Jitsu IKSK:
Sport Kenjutsu I m. Robert Głowacki (młodzik)
Semi Kontakt Kickboxing I m. Robert Głowacki (młodzik)
Fighting Ju Jitsu III m. Dominik Boła (junior)
Ju Jitsu Mixed Kumite III m. Wiktor Burdziuk (junior)
Semi Kontakt Kickboxing III m. Michał Paczkowski (senior)

Wyniki zawodników sekcji Rondo:
Sport Kenjutsu Im. D. Boła (junior), IIm. Igor Mianowany (kadet), IIIm. Mikołaj Rzyski (młodzik)
Nihon Kobudo II m. Mikołaj Rzyski (młodzik), III m. Igor Mianowany (kadet)
Ju Jitsu Mixed Kumite II m. Marian Waszak (senior).

W ten sposób zawodnicy sekcji Ju Jitsu IKSK uplasowali się na 6 miejscu rankingu IMAF w Polsce (wspólnie z zawodnikami sekcji karate IKSK), zaś sekcja Rondo zajęła 12 lokatę, co też jest dobrym wynikiem biorąc pod uwagę, że w szeregach Federacji mamy 24 Kluby. Na zakończenie sezonu odbyły się jeszcze egzaminy na wyższe stopni uczniowskie kyu w sekcji Rondo, a trenerzy P. Witkowski i M. Żuchelkowski z racji sprawowanych funkcji w IMAFPL wzięli udział Kongresie IMAF-Europe oraz Budo DAY, które tym razem odbyły się w połowie czerwca Hiszpanii. No i zupełnie odświętny charakter miał zorganizowany już po raz trzeci Tamashigiri Day, podczas którego dorośli uczestnicy treningów Kenjutsu brali udział w teście cięcia mat ze słomy ryżowej, co w dzisiejszych czasach jest realnym sposobem na sprawdzenie nauczonych technik miecza. Teraz krótka przerwa w treningach, ale jeszcze tego lata obóz sportowy IMAF w Jarosławcu, a z początkiem września zapraszamy do udziału w naszych treningach. Działania naszych sekcji wspiera Miasto Inowrocław.

  
  
  


Puchar Polski IMAF w Ju Jitsu, Złotoryja
Artykuł dodany 25 Kwiecień 2017 przez Piotr Witkowski
W minioną sobotę w dalekiej dla nas Złotoryi odbyły się zawody pn. Otwarty Puchar Polski w Ju Jitsu. Zawody organizowane były pod auspicjami IMAF Polska przez miejscowy klub i przy wsparciu lokalnych władz. Podczas zawodów rozegrano konkurencje Kata Ju Jitsu (prezentacja technik samoobrony w drużynach dwuosobowych) oraz Kumite (walki) w dwóch formułach: mixed i sport. W Pucharze wzięli udział reprezentanci dziewięciu Klubów, w tym Inowrocławianie z sekcji Ju Jitsu Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate i sekcji sztuk walki działającej w Klubie Rondo na osiedlu Rąbin. Występ naszych zawodników można ocenić jako dobry. Największy sukces odniósł Robert Głowacki z sekcji Ju Jitsu IKSK, zwyciężając swoją konkurencję. Niezły był debiut dwóch młodych zawodników K. Ograbka i J. Królika. Ciekawe pojedynki w kategorii senior stoczył też Marian Waszak, który był najstarszym zawodnikiem zawodów. Okazja do kolejnych walk będzie już na początku czerwca podczas Mistrzostw Polski IMAF, które odbędą się w Nowem n/Wisłą. Poniżej wyniki naszych zawodników:

GRAPPLING DZIECI, ROCZNIK 2008 (8 LAT) do 32 KG
II miejsce: Ksawery Ograbek Sekcja Rondo

GRAPPLING DZIECI, ROCZNIK 2008 ( 8-9 LAT) do 40 KG
II miejsce: Jakub Królik Sekcja Rondo

GRAPPLING DZIECI, ROCZNIK 2004-2005 ( 11-12 LAT) do 44 KG
I miejsce: Robert Głowacki IKSK s. Ju Jitsu

MIXED KUMITE JUNIOR 16-18 LAT do 70 KG
II miejsce: Dominik Boła IKSK s. Ju Jitsu

MIXED KUMITE SENIOR 19 +
III miejsce: Marian Waszak Sekcja Rondo

SPORT JU JITSU KADET 13-15 do 60 KG
II miejsce: Wiktor Burdziuk IKSK s. Ju Jitsu

SPORT JU JITSU JUNIOR 16-18 do 70 KG
II miejsce: Dominik Boła IKSK s. Ju Jitsu

SPORT JU JITSU SENIOR 19+ KG
II miejsce: Marian Waszak Sekcja Rondo

Trenerami zawodników są Michał Żuchelkowski i Piotr Witkowski.
Udział naszych zawodników w zawodach wsparło Miasto Inowrocław.strony: 1 2