logo

logoWYMAGANIA EGZAMINACYJNE

loga

KONTAKT

Piotr Witkowski
tel. 608 728 982
piotrwitkowski59@gmail.com

Michał Żuchelkowski
tel. 660 588 878
michal.zuchelkowski@gmail.com

ZAGŁOSUJ NA STRONĘ !

Sztuki Walki

SKLEP BOKKEN - akcesoria do sztuk walki
ROK: 2018 / 2017 / 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011 / 2010 / 2009 / 2008 / 2007


Medalowe starty zawodników Sekcji Rondo Inowrocław
Artykuł dodany 6 Październik 2021 przez Piotr Witkowski
W sobotę 25 września br. w m. Bukowno (Małopolska) odbyły się Mistrzostwa Polski w Sztukach Walki Federacji IMAF. W rywalizacji brali udział zawodnicy dziewiętnastu Klubów z całej Polski, a poszczególne konkurencje były mocno obsadzone. Rozegrano 77 konkurencji z podziałem na wiek, płeć, a w niektórych konkurencjach także wagę i wzrost w kategoriach: Karate, Ju Jitsu, Kobudo, Kenjutsu i Kickboxing. Zawodnicy Sekcji Rondo Inowrocław wykazali się dużą wszechstronnością i uzyskali bardzo dobre rezultaty! Błażej Kopiński zdobył dwa złote medale w Sport Kenjutsu i Karate Kata seniorów starszych; Dominik Boła złoto w Sport Kenjutsu seniorów oraz trzy medale srebrne w Fighting Ju Jitsu, Mixed Kumite Ju Jitsu oraz w Kickboxing; Krzysztof Kozłowski wywalczył złoty medal w Sport Kenjutsu, srebro w Grappling oraz brąz w Kobudo kadetów; Antoni Matuszak zdobył srebro w Sport Kenjutsu juniorów i brązowy medal w Ju Jitsu Mixed Kumite; Marian Waszak srebro w Sport Kenjutsu seniorów starszych; Kacper Kacprzak srebrny medal w Kobudo juniorów; Julita Woźniak srebro w Kobudo kadetek; Wiktor Kopiński brązowy medal w Grappling kadetów; Tatiana Lajblich brązowy medal w Karate Kata dzieci; Jakub Królik brązowy medal w Sport Kenjutsu kadetów. Ponadto drużyna w składzie Krzysztof Kozłowski, Julita Woźniak i Wiktor Kopiński wywalczyła dwa brązowe medale w Kata synchronicznym Karate i Kobudo. Wyniki te pozwoliły reprezentacji „Ronda” uplasować się na czwartej lokacie rankingu medalowego Klubów.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki środkom własnym oraz wsparciu Miasta Inowrocławia.

Zawodnicy sekcji trenują pod okiem Instruktorów Piotra Witkowskiego, Jacka Pieczonki i Mariana Waszaka na obiektach OSiR Inowrocław (sala Krytej Pływalni Delfin) i sali MDK przy N.M.P w Inowrocławiu.U progu nowego sezonu
Artykuł dodany 27 Sierpień 2021 przez Piotr Witkowski
Krótkie podsumowanie minionego półrocza; dla ćwiczących w naszej sekcji nie był to czas stracony, ostatecznie przerwa wywołana ograniczeniami pandemii zamknęła się w zaledwie dwóch tygodniach, a reszta to czas wytężonej pracy podtrzymującej kondycję i systematycznej nauki technik w poszczególnych sztukach walki. Udało się utrzymać zadowalającą liczebność grupy, choć zdarzały się także treningi, gdy ćwiczących można było policzyć na palcach jednej ręki.

W tym czasie odbyły się egzaminy na stopnie Kyu z Karate i Ju Jitsu, w marcu sekcja była organizatorem ogólnopolskiego Stażu Kenjutsu (treningi z mieczem japońskim), w maju członkowie sekcji uczestniczyli w ważnym wydarzeniu Federacji IMAF PL, jakim był trzydniowy ogólnopolski staż z trenerami kadry (ju jitsu, kenjutsu, kobudo, karate), a podsumowaniem sezonu 2020/21 był obóz sportowy IMAF w nadmorskiej miejscowości Dźwirzyno. Mamy nadzieję, że obozowa wymiana doświadczeń pozytywnie wpłynie na wyniki sportowe, bo już niedługo będziemy uczestniczyć w Mistrzostwach Polski IMAF, które odbędą się w miejscowości Bukowno, na Śląsku.

Tymczasem z początkiem września i startem nowego sezonu treningowego zapraszamy na zajęcia wszystkich chętnych, młodszych i starszych, także dorosłych, będących w dobrym stanie zdrowia i chcących to zdrowie wzmacniać. Nasze treningi to sport, rekreacja i tradycja. Oprócz treningów można brać udział także w obozach sportowych, zawodach różnej rangi oraz zdobywać coraz większe umiejętności i stopnie wtajemniczenia w kilku sztukach walki.


         


Świąteczne seminarium Kenjutsu
Artykuł dodany 12 Luty˙ 2021 przez Piotr Witkowski
To już tradycja! Od kilku lat w okresie świątecznym odbywa się w Inowrocławiu wspólne szkoleniu adeptów Kenjutsu (walka mieczem japońskim) z Sekcji Rondo Inowrocław oraz Klubu Sportowego Gakko-Karate Łabiszyn. Tym razem w części szkoleniowej początkujący poznawali techniki podstawowe, a grupa starsza doskonaliła Formy Kenjutsu. W drugiej części seminarium odbyła się rywalizacja w konkurencji Sport Kenjutsu. Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali: Mateusz Grabowski (Dzieci -140cm), Stanisław Jarolewski (Dzieci -150cm), Amelia Sarkowicz (Dzieci starsze), Igor Kępa (Młodzicy), Błażej Kopiński (Dorośli).

Na zakończenia odbyła się super walka pokazowa pomiędzy Błażejem Kopińskim a Markiem Pilarczykiem, byłym Mistrzem Polski w tej konkurencji. Zwycięzcą walki został Błażej. Walka, jak również obszerna galeria zdjęć z seminarium do obejrzenia na
facebook’owym profilu IMAF Polska
.

Kończymy rok z przeszkodami i liczymy, że 2021 będzie dla nas wszystkich o wiele lepszy! Zapisy uzupełniające do sekcji na początku lutego! Zapraszamy!Puchar Polski w Kenjutsu i Kobudo
Artykuł dodany 8 Grudzień 2020 przez Piotr Witkowski
W tym trudnym pandemicznym czasie udało nam się wystartować w Otwartym Pucharze Polski w Kenjutsu i Kobudo. Po wielu zmianach i przenosinach zawody w końcu odbyły się 07 listopada w Inowrocławiu. Wystartowali zawodnicy z klubów Szkoła Dalekowschodnich Sztuk Walki z Wiednia (online), SJSW Oświęcim (online), KS JJ Świebodzin, Shiro Sagi Dojo Kraków, Tanto Poznań, Gakko karate Łabiszyn, IKSK Sekcja Gniewkowo, Sekcja Rondo Inowrocław IMAF PL. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, nawet debiutanci potrafili powalczyć!

Nasze wyniki medalowe:
Kata Tradycyjne Kadet 1. Królik Jakub, 2. Kozłowski Krzysztof, 3. Kopiński Wiktor
Kata Tradycyjne Senior 3. Boła Dominik
Kata własne Dzieci 2. Królik Pola,
Kata Własne Kadet 1. Królik Jakub, 2. Kopiński Wiktor, 3. Woźniak Julita
Kata Własne Senior 3. Waszak Marian
Kata Kenjutsu 1. Waszak Marian, 2. Kopiński Błażej, 3. Królik Jakub
Sport Kenjutsu do 150 cm 2. Kłosińska Karolina,
Sport Kenjutsu do 160 cm 3. Kozłowski Krzysztof
Sport Kenjutsu Kadet do 175 cm 2. Woźniak Julita, 3. Królik Jakub
Sport Kenjutsu Senior do 175 cm 1. Waszak Marian, 2. Boła Dominik, 3. Kopiński Błażej.
Najstarszym zawodnikiem Pucharu Polski okazał się nasz kolega sensei Marian Waszak.

Podczas tej imprezy Złotą ministerialną odznakę „Za zasługi dla sportu” otrzymał instruktor i działacz sportowy Piotr Witkowski. Organizatorem imprezy była Federacja IMAF Polska przy wsparciu OSiR Inowrocław i Powiatu Żnińskiego – dziękujemy! Do sukcesu naszych zawodników przyczynili się instruktorzy P. Witkowski, J. Pieczonka i M. Waszak.

    


Od września nowe treningi!
Artykuł dodany 31 Sierpień 2020 przez Piotr Witkowski
Projekt pandemica :( niestety znacznie zakłócił nam program szkolenia. Sezon 2019/20 sekcja Rondo rozpoczęła z grupą blisko 30 ćwiczących osób i prognozą na powiększenie się, ale stało się inaczej. Najpierw ferie, a następnie ogłoszona pandemia i kolejne dwa miesiące przerwy. W maju nieśmiało wznowiliśmy treningi, ale tylko na świeżym powietrzu i z zachowaniem bezpiecznych odległości. Na zajęcia uczęszczała już tylko połowa podopiecznych. Podsumowaniem tego „dziwnego” sezonu były egzaminy z karate, do których przygotowywaliśmy się już dużo wcześniej, a dla starszej części sekcji udział w cięciu mieczem przedmiotów – sumeonnogiri.

W tegoroczne wakacje w pierwszym tygodniu sierpnia część członków sekcji Rondo uczestniczyła w zorganizowanych przez IMAF Polska (Federację, do której należymy) „Rodzinnym spotkaniu ze sportem i sztukami walki” w nadmorskim Dźwirzynie. Ta nieco zmieniona formuła obozu sportowego, wymuszona przez obostrzenia związane z pandemią miała też i pozytywne skutki – oprócz szerszej integracji niektórzy rodzice, opiekując się swoimi dziećmi dali się też przekonać do aktywnego wypoczynku i treningu wraz z młodszymi podopiecznymi.

Teraz mamy głęboką nadzieję, że z nowym rokiem szkolnym uda się uruchomić zajęcia i przeprowadzić nabór nowych chętnych do treningu. Wypoczęci i z wielkim zapałem – dotyczy to też trenerów, chcemy wystartować pełną parą. Najpierw zapisy, następnie seminarium i wrześniowy turniej Kenjutsu i Karate Kata w Bielsku Białej, wreszcie nasza przeniesiona z kwietnia na 03 października impreza – seminarium i pokazy pt. ,,Budo Day’’ w Inowrocławiu, na którą zapraszamy!

     


strony: 1 2