logo

logoWYMAGANIA EGZAMINACYJNE

loga

KONTAKT

Piotr Witkowski
tel. 608 728 982
piotrwitkowski59@gmail.com

SSW RONDO na Facebooku
IMAFPL na Facebooku


SKLEP BOKKEN - akcesoria do sztuk walki
ROK: 2018 / 2017 / 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011 / 2010 / 2009 / 2008 / 2007


Duże sukcesy inowrocławian podczas Pucharu Polski
Artykuł dodany 6 Kwiecień 2023 przez Piotr Witkowski
W sobotę 01 kwietnia w Inowrocławiu odbył się Puchar Polski w Kenjutsu i Kobudo. Organizatorem i gospodarzem imprezy rozgrywanej pod szyldem Międzynarodowej Federacji Sztuk Walki IMAF Polska była Sekcja Sztuk Walki "Rondo", jej trenerzy i wspierający nas rodzice zawodników. Patronat nad imprezą objął Starosta inowrocławski Pani Wiesława Pawłowska, wsparcia udzieliła również dyrekcja III LO im. Królowej Jadwigi. Do rywalizacji stanęło 120 zawodników z dziesięciu Klubów z różnych, odległych miejsc Polski. Byli zawodnicy z Gdańska i Nowego, ale również z Zakopanego, śląskich Paniówek i Oświęcimia, Świebodzina oraz Nowej Słupi z regionu Gór Świętokrzyskich. Nasz region reprezentowali zawodnicy z Łabiszyna, Gniewkowa i Inowrocławia. Rozegrano 23 konkurencje w kategoriach wiekowych od dzieci po seniorów starszych. Najmłodszy uczestnik miał 6 lat, najstarszy 60 - obaj zostali uhonorowani okolicznościowymi upominkami. W scenariuszu otwarcia nie zabrakło akcentu rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni - jak na takie zawody przystało zawodników na halę wprowadził przebrany w piękny strój samuraja nasz miejscowy pasjonata dalekowschodnich sztuk walki, a jednocześnie zawodnik i trener Marian Waszak.

Nasi zawodnicy startowali w konkurencjach Sport Kenjutsu, Kobudo, Kenjutsu wg form Iaido ZNKR, prezentowali również własne formy z bronią (freestyle). Medalowe pozycje wywalczyli:
Marian Waszak 1 miejsce w Formach Freestyle Seniorów i 1 miejsce w Sport Kenjutsu Seniorów Starszych, Marek Pilarczyk 1 miejsce w Sport Kenjutsu Seniorów Open i 2 miejsce w Sport Kenjutsu Seniorów Starszych, Dominik Boła 1 miejsce w Sport Kenjutsu Seniorów i 3 miejsce w Sport Kenjutsu Seniorów Open, Wiktor Kopiński 1 miejsce w konkurencji Kobudo Kadetów, Jan Jabłoński 1 miejsce w Sport Kenjutsu Młodzików. Na drugim stopniu podium stanęli także Natalia Stocka w Kobudo Kata Dzieci i Jakub Giza w Sport Kenjutsu Seniorów. Natalia Stocka zdobyła jeszcze 3 miejsce w Sport Kenjutsu Dzieci. Trzecie lokaty wywalczyli również Tatiana Lajblich w Kobudo Kata Młodziczek, Błażej Kopiński w Kata Kenjutsu i Sport Kenjutsu Seniorów Starszych. Na trzecim stopniu podium w Sport Kenjutsu Seniorów stanął również nasz debiutant Bartosz Żurawski. Wielkie gratulacje!

Osiągnięte wyniki sprawiły, że ufundowany przez Starostwo puchar za zajęcie I miejsca w klasyfikacji klubowej Pucharu Polski w Kenjutsu i Kobudo pozostał w Inowrocławiu. Nad przygotowaniem naszych zawodników do rywalizacji pracowali trenerzy Piotr Witkowski i Jacek Pieczonka, a swoją formę freestyle opracował i przygotował do zawodów Marian Waszak. W bieżącym kwartale będziemy przygotowywać się do kolejnego Pucharu Polski IMAF, tym razem w Ju Jitsu i Grappling, który odbędzie się na początku czerwca w Nowej Słupi. Sekcja Rondo przyjmuje również nowych adeptów do treningu w w/w sztukach oraz w Karate i Kickboxingu – zapraszamy!

         


Warsztaty Kenjutsu
Artykuł dodany 28 Grudzień 2022 przez Piotr Witkowski
Warsztaty Kenjutsu to już cykliczna imprez sportowa ,,miecza japońskiego”, która zawitała na stałe do kalendarza imprez inowrocławskiej Sekcji Sztuk Walki Rondo. W tym roku oprócz gospodarzy w zajęciach wzięli udział członkowie Klubu Gakko Karate Łabiszyn oraz KS Ju Jitsu Świebodzin. Zajęcia prowadzili zaproszeni mistrzowie Mirosław Wiśniewski i Eugeniusz Rzymyszkiewicz, a także nasi klubowi instruktorzy Piotr Witkowski i Jacek Pieczonka. Oprócz nauki technik miecza w formach kihon i kata trenowano też dokładność cięć na przedmiotach oraz rozegrano mini turniej Sport Kenjutsu. Medalowe pozycje wywalczyli także reprezentanci "Ronda"; w swoich kategoriach medale zdobyli: złote Tatiana Lajblich i Wiktor Kopiński, srebrne Jan Jabłoński, Mateusz Grabowski i Julian Kwiatkowski, brązowy Kornelia Szłecka. Poza medalami wszyscy uczestnicy seminarium otrzymali pamiątkowe certyfikaty. Do zobaczenia na kolejnych Warsztatach Kenjutsu w 2023!


   


Letni obóz...
Artykuł dodany 9 Sierpień 2022 przez Piotr Witkowski
Letni obóz Sztuk Walki IMAF Polska dobiegł do końca. Członkowie Sekcji Rondo Inowrocław brali udział w większości treningów prowadzonych przez wszystkich trenerów obozu. Było Karate, Ju Jitsu, Kenjutsu, Kobudo, a także Nordic Walking.🚶🚶🚶🚶 Pozdrawiamy, pozostały miłe wspomnienia! Powoli myślimy o wrześniowym wznowieniu zajęć w sekcji oraz zapisach nowych chętnych do treningów. Już dziś zapraszamy!

     


Mistrzowskie tytuły zawodników SSW RONDO !
Artykuł dodany 20 Czerwiec 2022 przez Piotr Witkowski
W dniach 04-05 czerwca 2022 r. w miejscowości Paniówki k/Gliwic odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski IMAF w Sztukach Walki. Pierwszego dnia zmagań rozegrano konkurencje Ju Jitsu, Kenjutsu i Kobudo, natomiast drugiego: Karate i Kickboxing. W Mistrzostwach wystartowało 190 zawodników w 64 konkurencjach, przy czym znaczna część startujących podchodziła do zmagań w dwóch, trzech lub więcej konkurencjach. Startujący zawodnicy reprezentowali 17 Klubów IMAF Polska oraz 4 kluby niezrzeszone.

Sekcję Sztuk Walki Rondo Inowrocław reprezentowało 8 zawodników, którzy do Inowrocławia wrócili z tarczą, zdobywając 12 medali ( 5 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe), co przełożyło się na piątą lokatę w klubowej klasyfikacji medalowej. Nasi złoci medaliści, którzy teraz mogą szczycić się tytułami mistrzowskimi to kadeci Tatiana Lajblich, Krzysztof Kozłowski i Wiktor Kopiński, którzy w konkurencji Karate Kata Drużynowym (synchronicznym) pokonali na punkty swoich rywali. Z tej trójki K. Kozłowski startując również w konkurencji Sport Kenjutsu Kadetów pokonał wszystkich swoich rywali i stanął na najwyższym stopniu podium. Dwukrotnie swoje konkurencje zwyciężył Dominik Boła w konkurencjach Sport Kenjutsu Seniorów i Kickboxing do 75 kg. Piąty złoty medal zdobył Senior Starszy sensei Jacek Pieczonka pokonując rywali w konkurencji miecza japońskiego Kata Kenjutsu (ZNKR). Dwa srebrne medale wywalczył sensei Marian Waszak w Sport Kenjutsu oraz Kata Freestyle. Jakub Giza w konkurencji Mixed Ju Jitsu, w wadze najcięższej stoczył zacięte pojedynki i uległ tylko jednemu przeciwnikowi. Ostatnie dwa srebrne medale w konkurencjach Fighting Ju Jitsu i Mixed Ju Jitsu do 75 kg. wywalczył Dominik Boła, zdobywając w sumie cztery cenne trofea. Do kompletu Rondo dołożyło jeszcze dwa brązowe medale - w konkurencji Grappling (-50kg) zdobył go kadet Wiktor Kopiński, a w konkurencji Nihon Kobudo ( Bo – długi kij) sensei Marian Waszak, który otrzymał również pamiątkowy dyplom dla najstarszego zawodnika Mistrzostw. Liderem i trenerem sekcji Rondo jest shihan Piotr Witkowski.

Sekcję Rondo Inowrocław wspiera Miasto Inowrocław. Łączymy podziękowania za wsparcie i gratulacje dla naszych zawodników. Zapraszamy na zajęcia do naszej sekcji w poniedziałki i środy (sala basenu „Delfin” w Inowrocławiu) oraz w czwartki (MDK przy ul. Najświętszej Marii Panny, Inowrocław).Medalowe starty zawodników Sekcji Rondo Inowrocław
Artykuł dodany 6 Październik 2021 przez Piotr Witkowski
W sobotę 25 września br. w m. Bukowno (Małopolska) odbyły się Mistrzostwa Polski w Sztukach Walki Federacji IMAF. W rywalizacji brali udział zawodnicy dziewiętnastu Klubów z całej Polski, a poszczególne konkurencje były mocno obsadzone. Rozegrano 77 konkurencji z podziałem na wiek, płeć, a w niektórych konkurencjach także wagę i wzrost w kategoriach: Karate, Ju Jitsu, Kobudo, Kenjutsu i Kickboxing. Zawodnicy Sekcji Rondo Inowrocław wykazali się dużą wszechstronnością i uzyskali bardzo dobre rezultaty! Błażej Kopiński zdobył dwa złote medale w Sport Kenjutsu i Karate Kata seniorów starszych; Dominik Boła złoto w Sport Kenjutsu seniorów oraz trzy medale srebrne w Fighting Ju Jitsu, Mixed Kumite Ju Jitsu oraz w Kickboxing; Krzysztof Kozłowski wywalczył złoty medal w Sport Kenjutsu, srebro w Grappling oraz brąz w Kobudo kadetów; Antoni Matuszak zdobył srebro w Sport Kenjutsu juniorów i brązowy medal w Ju Jitsu Mixed Kumite; Marian Waszak srebro w Sport Kenjutsu seniorów starszych; Kacper Kacprzak srebrny medal w Kobudo juniorów; Julita Woźniak srebro w Kobudo kadetek; Wiktor Kopiński brązowy medal w Grappling kadetów; Tatiana Lajblich brązowy medal w Karate Kata dzieci; Jakub Królik brązowy medal w Sport Kenjutsu kadetów. Ponadto drużyna w składzie Krzysztof Kozłowski, Julita Woźniak i Wiktor Kopiński wywalczyła dwa brązowe medale w Kata synchronicznym Karate i Kobudo. Wyniki te pozwoliły reprezentacji „Ronda” uplasować się na czwartej lokacie rankingu medalowego Klubów.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki środkom własnym oraz wsparciu Miasta Inowrocławia.

Zawodnicy sekcji trenują pod okiem Instruktorów Piotra Witkowskiego, Jacka Pieczonki i Mariana Waszaka na obiektach OSiR Inowrocław (sala Krytej Pływalni Delfin) i sali MDK przy N.M.P w Inowrocławiu.strony: 1 2 3